„Pasirinktas turto ir įsipareigojimų perkėlimas į kitą banką yra protingiausias šiuo konkrečiu atveju. Toks būdas yra paplitęs visame pasaulyje, jis yra geresnis negu bankrotas. Taikant šį būdą pavyksta išsaugoti dalį operacijų bei darbo vietų, leidžia bankininkams prieiti prie pinigų ir vykdyti operacijas, taip pat reikalauja mažiau valstybės lėšų. Bankrotas būtų pareikalavęs 2,7 mlrd. litų. Dabar, perkeliant turtą, bus mokamas tik skirtumas tarp perkeliamų pingų, t. y. – 800 mln. litų“, – spaudos konferencijoje pirmadienį sakė A. Ą. Audickas.
Anot jo, išvengiant bankroto, bus išsaugotas didesnis klientų pasitikėjimas.
„Sutartis jau pasirašyta, viskas vyko sklandžiai ir greitai dėl tinkamo pasirengimo. Buvo siekiama sustiprinti banko balansą, tačiau tas planas nebuvo iki galo įvykdytas. Buvo tinkamai pasirengta moratoriumui – per penkias minutes nuo jo paskelbimo buvo įšaldyta banko veikla“, – sakė A. Ą. Audickas.
Po preliminaraus vertinimo nustatyta, kad ŪB turi 2,3–2,5 mlrd. turto.
„Kadangi nėra laiko atlikti išsamaus kiekvieno objekto vertinimo, bus perkeliamas ir turtas, tir įsipareigojimai. Tik po detalaus turto vertinimo perviršis bus grąžintas Ūkio banko kreditoriams. Jei pasirodys, kad perkelto turto vertė didesnė, jį kompensuos turto ir indėlių draudimas, tačiau ne daugiau nei 800 mln. litų“, – teigė laikinasis ŪB administratorius.
Nedraustos paskolos ŪB sudaro apie 800 mln. litų. Didžiąją dalį ŪB turto sudaro grynieji pinigai ir kitas bankinis turtas. Nebankinis turtas – nekilnojamasis turtas už paskolas ir kita sudaro iki 10 proc.
Nedraustų indėlių Ūkio banke yra maždaug 600 mln. litų. Daugiausia iš jų - užsienio įmonių ir piliečių lėšos, apie 80 mln. litų - valstybės įmonių ir savivaldybių lėšos, dar apie 100 mln. litų - Lietuvos įmonių ir fizinių asmenų indėliai.
AB Šiaulių banko administracijos vadovo Audrius Žiugždos teigimu, artimiausiu metu bus pamažu atidaromi nauji banko skyriai. Dalyje jų bus įdarbinti buvę ŪB darbuotojai. Kol kas bus galima naudotis ne visomis banko operacijomis. Pasak A. Žiugždos, pirmiausia bus atnaujinami indėliai – jie bus perimami su tokiomis pat sąlygomis, kokiomis buvo ŪB. Banko kortelės atnaujinamos nebus, ŪB klientai kviečiami kreiptis į Šiaulių banką dėl naujų išdavimo.