• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Iranas, po prezidento žūties, turi dvi dienas truksiančias laidotuvių procesijas penkiuose šalies miestuose. Per jas režimo rėmėjai gali atsisveikinti su aviakatastrofoje žuvusiu prezidentu ir kitais įtakingais lyderiais.

Iranas, po prezidento žūties, turi dvi dienas truksiančias laidotuvių procesijas penkiuose šalies miestuose. Per jas režimo rėmėjai gali atsisveikinti su aviakatastrofoje žuvusiu prezidentu ir kitais įtakingais lyderiais.

REKLAMA

Aiškėja, kad represijos žuvusį tironą lydi ir po mirties. Iranas pradėjo medžioti ir sulaikyti dėl prezidento mirtį šventusius iraniečius. O Ukrainos civilius iranietiškais dronais žudanti Rusija absurdiškai dėl katastrofos kaltina Ameriką – esą tai sankcijos nustekeno Irano aviaciją.

Daugiau apie tai – TV3 žiniose. 

Tūkstantinė Irano režimo rėmėjų minia gedi šalies prezidento Ebrahimo Raisi ir septynių sraigtasparnio avarijoje kartu su juo žuvusių aukšto rango pareigūnų.

Antradienį Tabrizo mieste prasidėjo dvi dienas truksiančios laidotuvių procesijos, kurios vyks penkiuose šalies miestuose.

REKLAMA
REKLAMA

„Kai sužinojau, kad jis mirė, pasaulis sugriuvo“, – sako režimo rėmėjas Ahmedas. 

Dalis Irano žmonių dėl žuvusio prezidento lieja ašaras, nors iš tiesų jis buvo žiaurus tironas, kaltintas nusikaltimais žmogiškumui.

REKLAMA

„Teherano skerdiku“ pramintas E. Raisi, 1988 m. dalyvavo slaptųjų tribunolų, dar žinomų kaip „Mirties komitetais“, veikloje ir myriop pasiuntė tūkstančius politinių kalinių. Tačiau susirinkę brutalaus režimo rėmėjai šiems faktams akli ir kurti.

„Jis rūpinosi Irano žmonėmis ir dirbo jų labui. Rūpėjo jam ir viso regiono interesai“, – tikina režimo remėja Aman. 

REKLAMA
REKLAMA

Įsakė susidoroti su džiūgaujančiais

Represijos lydėjo ir E. Raisi prezidentavimo metus. 2022 m., praėjus metams po to, kai tapo prezidentu, jis brutaliai numalšino Iraną sudrebinusius protestus, per kuriuos režimas nužudė apie pusė tūkstančio žmonių, dar 19 tūkstančių įkalino.

Tačiau represijos jį lydi ir po mirties. Irano generalinis prokuroras įsakė susidoroti su tais, kurie paieškų naktį po sraigtasparnio avarijos į orą leido fejerverkus ir socialiniuose tinkluose džiaugėsi dėl jo mirties. Irane jau prasidėjo šių žmonių medžioklė ir sulaikymai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

O dėl ko sraigtasparnis, skraidinęs Irano prezidentą, užsienio reikalų ministrą ir kitus delegacijos narius nukrito, vis dar neaišku. Tačiau nuo Irano dronų karui Ukrainoje priklausomos Rusijos užsienio reikalų ministras Sergėjus Lavrovas absurdiškai aiškina, kad dėl to, nors ir netiesiogiai, bet kalta Amerika.

„Įgyvendindami sankcijas, įskaitant draudimą tiekti JAV pagamintą aviacijos techniką, jie sukėlė pavojų žmonių gyvybėms“, – kalba Lavrovas. 

REKLAMA

Svarstoma, kas pakeis Irano lyderį

Vašingtono atsakymas skamba ironiškai.

„Tikrai neatsiprašinėsime už mūsų taikomą sankcijų režimą. Tai Irano vyriausybė yra atsakinga už sprendimą naudoti 45 metų senumo sraigtasparnį prastomis oro sąlygomis. Niekas kitas“, – tikina JAV valstybės departamento atstovas Matthew Milleris. 

Beje, Iranas ruošiasi ne tik keturis dešimtmečius režimą kūrusio bei jam tarnavusio E. Raisi laidotuvėms, bet ir naujiems prezidento rinkimams, kurie vyks birželio pabaigoje. Tačiau dabar Irane pagrindinis klausimas ne kas taps naujuoju prezidentu, o kas pakeis vienvaldį, bet jau pasiligojusį Irano lyderį Ajatolą Khamenei, kai nebeliko jo įpėdinio.

Daugiau apie tai sužinokite vaizdo reportaže, esančiame straipsnio viršuje. 

tv3.lt

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų