Programą „Pegasus“, pritaikytą sekimui, sukūrė ir platino Izraelyje įsikūrusi įmonė „NSO Group“. Programa buvo sukurta tam, kad kariuomenė ir žvalgybos agentūros galėtų sekti teroristus. Tačiau šalių, kuriose įvykdoma daug įsilaužimų į kompiuterines sistemas, sąrašas parodė, kad modernia šnipinėjimo programa savo priešus galimai persekiojo ir kai kurie lyderiai, ne visuomet paisantys žmogaus teisių, pavyzdžiui, Vengrijos Viktoras Orbanas, rašo politico.eu.
Tarp žmonių, kurie buvo persekiojami naudojantis „Pegasus“, buvo dvi moterys, susijusios su nužudytu Saudo Arabijos žurnalistu Jamalu Khashoggi, bei 2017 m. nužudytas žurnalistas Cecilio Pineda Birto iš Meksikos. Programos taikinyje atsidūrusių telefonų numerių sąraše yra šimtai pasaulio lyderių, verslininkų, aktyvistų ir žurnalistų. Tūkstančiai kitų telefonų numerių nebuvo iškart identifikuoti, tačiau didžiausia dalis jų priklauso Meksikoje gyvenantiems asmenims.
Tyrimą atliko Paryžiuje įsikūrusi žurnalistikos ne pelno siekianti organizacija „Forbidden Stories“ ir „Amnesty International“. Prie projekto prisidėjo ir tokios žiniasklaidos organizacijos kaip „The Washington Post, „PBS“, „Frontline“, Anglijos „The Guardian“, Prancūzijos „Le Monde“, Izraelio „Haaretz“ ir kiti.
Savo atsakymuose, kuriuos paviešino „The Washington Post“, „NSO“ atmeta tyrimo išvadas.
„Jūsų šaltiniai suteikė jums informaciją, kuri nėra faktiškai pagrįsta. Tai įrodo jūsų kaltinimus pagrindžiančių dokumentų trūkumas“, – teigė įmonė.