Pažymima, kad JAV sustabdė savo bandymus užkardyti dujotiekio statybų baigiamuosius darbus ir neoficialiai perspėjo partnerius Ukrainoje, kad nereiktų kritikuoti susitarimo su Vokietija. Šaltiniai Baltuosiuose rūmuose pažymėjo, kad Ukrainos valdžia „lieka nepatenkinta situacija“.
JAV diplomatai taip pat rekomendavo Kijevui nespausti JAV Kongreso, kad šis paveiktų „Nord Stream 2“ projektą.
Šaltiniai pranešė, kad Joe Bideno administracija žino, kad prieš dujotekio statybų užbaigimą, be Ukrainos, pasisako ir JAV sąjungininkės Rytų Europoje ir netgi didžioji Kongreso dalis, tačiau tai nekeičia priimto sprendimo. Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio administracija vis dar deda viltis, kad JAV turi poveikio svertų sustabdyti „Nord Stream 2“.
Straipsnyje taip pat primenama, kad Donaldo Trumpo valdymo metu buvo įvestos sankcijos, po kurių dujotiekio statybos buvo pristabdytos. Perkalbėti buvusio Baltųjų rūmų vadovo nesugebėjo net Vokietijos valdžia, su kuria jis konfliktavo ir dėl pastarosios indėlio į NATO veiklą.
Išvakarėse „Reuters“ pranešė, kad JAV ir Vokietija artimiausiu metu paskelbs apie sutartį dėl „Nord Stream 2“. Agentūros duomenimis, sutartis neleis atnaujinti jau atšauktas JAV sankcijas prieš bendrovę „Nord Stream-2 AG“, o taip pat garantuos abiejų šalių investicijas, skirtas palaikyti Ukrainos energetinį saugumą ir efektyvumą.
Sankcijų nebus, bet JAV žada neleisti „Nord Stream-2“ naudoti kaip poveikio priemonės
Oficialiai pranešama, kad Joe Bidenas ir Angela Merkel iki galo nesutarė dėl rusiško dujotiekio „Nord Stream-2“ klausimo, tačiau susitarė, kad Rusijai negalima leisti naudotis energetiniais resursais, kaip poveikio priemone prieš savo kaimynines valstybes.
„Nord Stream-2 AG“ bendrovės, kuri atsakinga už dujotiekio statybą, teigimu, projektas yra užbaigtas 98 proc. Statybas planuojama baigti jau šių metų rugpjūtį.
2021-ųjų gegužės 19-ąją JAV valstybės departamentas paskelbė, kad neįvedinės sankcijų „Nord Stream-2 AG“ ir jos vadovą, buvusį „Stasi“ karininką Mattiasą Warnigą, kurį su V. Putinu sieja draugiški ryšiai. JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas tuomet komentavo, kad šių sankcijų atsisakymas „atitinka šalies nacionalinius interesus“. Tačiau jis tuomet taip pat pažymėjo, kad JAV ir toliau „priešinsis šio projekto užbaigimui“.