„Babel“ pašnekovai tvirtina, kad „tos medžiagos jokiu būdu nėra naudojamos buityje ir karyboje“. „Jų aptikimas organizme gali reikšti tikslingą bandymą nunuodyti konkretų žmogų“, – cituojami šaltiniai.
Informacinio leidinio teigimu, Mariana Budanova buvo paguldyta į ligoninę, šiuo metu gydymo kursas jau baigiamas. Taip pat skelbiama, kad buvo iškelta baudžiamoji byla dėl pasikėsinimo nužudyti.
Ukrainos žiniasklaida taip pat skelbia, kad apnuodyti buvo dar keli Ukrainos žvalgybos pareigūnai, tačiau jiems nepasireiškė simptomai arba jie buvo nestiprūs. Manoma, kad tai susiję su smulkutės Marianos svoriu – kitų galimai apnuodytų asmenų svoris daug didesnis, todėl nuodas galėjo nesuveikti taip staigiai.
Oficialiai Ukrainos teisėsauga apie tyrimą dėl bandymo nunuodyti M. Budanovą publikacijos parengimo metu neskelbė.
Naujienų agentūra „RBK Ukraina“ taip pat paskelbė, kad K. Budanovo žmona buvo paguldyta į ligoninę. Agentūros šaltinis pakartojo „Babel“ išdėstytą informaciją, tačiau dar papildė, kad šiuo metu nėra žinoma, ar apnuodijimas buvo momentinis, ar „buvo nuodijama kažkurį laiką“.
Naujienų agentūrai AFP šią informaciją patvirtino ir Ukrainos žvalgybos šaltinis. Su anonimiškumo sąlyga kalbėjęs šaltinis AFP sakė, kad pranešimas yra teisingas, ir pridūrė, kad M. Budanova buvo apnuodyta ir yra gydoma, tačiau atsisakė pateikti daugiau informacijos.
Pareigūnai taip pat teigia, kad per visą K. Budanovo karjerą jie užkirto kelią daugiau nei dešimčiai bandymų jį nužudyti.
Jo įtakingas karinės žvalgybos padalinys laikomas atsakingu už kelis sabotažo išpuolius prieš Rusiją, įvykdytus už fronto linijos.
Maskva apkaltino Ukrainos karinę žvalgybą prisidėjus prie 2022 metų spalį surengtų sprogimų ant Kerčės tilto, jungiančio Rusiją su aneksuotu Krymo pusiasaliu.
Rugpjūtį K. Budanovas sakė, kad su žmona gyvena savo biure ir kad nuo rusų invazijos pradžios saugumo sumetimais ji nesitraukė nuo jo.