Apie tai jis kalbėjo „The New York Times DealBook Summit“.
Pasak Ukrainos prezidento, bendravimas su E. Musku buvo palaikomas nuo pat Rusijos invazijos į Ukrainą pradžios.
„Nuo pat plataus masto invazijos pradžios mes tikrai turėjome ryšį, ir aš asmeniškai – su Elonu Musku. Mums buvo labai svarbu, kad neprarastume visuomenės, kuri pateko į okupaciją“, – sakė V. Zelenskis.
Jis pridūrė, kad interneto ir ryšių dėka buvo išgelbėta gyvybė: darbo užmokestis, pensijos ir pan.
„Tada kažkuriuo metu man atrodo, kad Elonas pradėjo keisti savo požiūrį ir kiekvieną dieną išgirsdavome įvairius skambučius. Manau, kad arba jam kažkas daro įtaką, arba jis kažkaip tai daro pats... Aš visada sakiau, atvirai kalbant: jei nori suprasti, ką čia padarė Rusija, atvyk į Ukrainą ir pamatysi visa tai savo akimis, be žodžių, o po to pasakysi, kaip baigti šį karą ir kas jį pradėjo, – pabrėžė V. Zelenskis.
E. Musko skandalingas pareiškimas apie Ukrainą
Spalio 3 dieną Muskas socialiniame tinkle „Twitter “ pasiūlė savąją Ukrainos ir Rusijos „taikos sutarties“ versiją. Jo nuomone, Rusijos įsibrovėlių užimtose teritorijose būtina surengti pakartotinius „rinkimus“, kuriuos kontroliuoja JT. E. Musko teigimu, Rusija pasitrauks, „jei tokia bus žmonių valia“.
„SpaceX“ įkūrėjas taip pat mano, kad Krymas yra Rusijos dalis, „kaip buvo nuo 1783 m.“, nes tariamai sala tapo Ukrainos dalimi dėl Nikitos Chruščiovo klaidos. Be to, Muskas siūlo Ukrainai atnaujinti vandens tiekimą į Krymą ir įgyti neutralios valstybės statusą.
Ukrainos prezidento kanceliarija sureagavo į E. Musko „taikos“ viziją. Prezidento kanceliarijos vadovo patarėjas Mychailo Podoliakas pasiūlė variantą, pagal kurį Ukraina išlaisvina savo teritorijas, įskaitant laikinai Rusijos okupuotą Krymą.
Vėliau V. Zelenskis taip pat sureagavo į skandalingą E. Musko siūlymą. Jis paskelbė apklausą „Kuris Elonas Muskas tau patinka labiau?“ su dviem galimais atsakymais: „Tas, kuris palaiko Ukrainą“ arba „Tas, kuris palaiko Rusiją“.