Pasak eksperto, situaciją stabilizuoti galėtų geopolitinė sankloda, kurioje esminį vaidmenį atliks vadinamasis Didysis dvejetas – Kinija ir JAV.
„Rusai labai stipriai pakenkė sau įsiveržę į Krymą ir savo veiksmais Ukrainoje, dėl to jiems bus daug sunkiau vaidinti lemiamą vaidmenį. Tai yra jie tiesiog labai stipriai susilpnėjo – ir mums, ir jiems reikia pripažinti šį faktą... Kinai niekada nebuvo tokie kvaili, kaip rusai, kurie ateidavo pas mus ir kartodavo: „Mes jus palaidosim.“ Tai nėra labiausiai viliojantis kvietimas palaikyti santykius, paremtus bendradarbiavimu“, – pareiškė politologas.
Pasak Z. Brzezińskio, dabartinė tarptautinė situacija vargu ar prives prie naujo pasaulinio karo.
„Tam tikrų paralelių su 1914 metais yra, tačiau 1914-aisiais pirmaujančių valstybių pasaulio suvokimas iš esmės buvo gana tiesmukas, jos buvo užimtos pačių būtiniausių savo problemų sprendimu ir manė, kad pavyks jas išspręsti jėgos metodais... Nemanau, kad kurios nors iš analogiškų dabartinių didžiųjų valstybių yra taip orientuotos. Mes nesiekiame smarkiai kištis į Artimųjų Rytų krizę. Rusai norėtų, kad mes, o ne jie patys atsidurtume jos sukūryje. Kinai žaidžia savo žaidimą, stebėdami įvykius iš šalies. Visa tai, mano manymu, suteikia tam tikrą susilaikymą ir garantiją, kad visa tai nesprogs panašiai, kaip buvo 1914-aisiais“, – tvirtina ekspertas.
Tačiau, pasak politologo, šiuolaikinio pasaulio pusiausvyra yra itin nestabili.
„Didžiuliai žemės paviršiaus gabalai vienu metu atsidūrė populistų, neapykantos įtakoje ir faktiškai praranda valstybinę kontrolę. Priešais mus – pasaulis, kuriame vyksta siaubingi konfliktai, karaliauja susiskaldymas ir neapibrėžtumas. Tai ne koks nors vienas pavojus visiems iškart, o daugelis įvairių pavojų, kurie liečia beveik visus“, – pareiškė Z. Brzezińskis.