• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Žiniasklaidos kontrolė buvo vienas iš kertinių faktorių, leidusių Rusijos ministrui pirmininkui 2000 metais būti išrinktam prezidentu.

REKLAMA
REKLAMA

Dabar Rusija ruošiasi parlamento ir prezidento rinkimams, ir Kremlius susidurs su problemomis, sukeltomis politizuotos YouTube auditorijos. Per keletą pastarųjų savaičių vaizdų Rusijos politikos tematika peržiūrų skaičius ženkliai šoktelėjo ir viršijo milijoną peržiūrų.

REKLAMA

YouTube suteikia galimybę peržiūrėti pačių įvairiausių žanrų filmukus: nuo politinės polemikos iki satyros ir dainų. Tačiau juos vienija vienas bendras bruožas – neigiamas požiūris į dabartinę Rusijos valdžią, tai yra Vladimirą Putiną, Dmitrijų Medvedevą ir jų partiją „Vieningoji Rusija“, praneša Politlist.

Satyra

YouTube gali suteikti galingą informacijos sklaidos šaltinį opozicijai. Politinė satyra iš Rusijos televizijos ekranų yra iš esmės išnykusi po to, kai V. Putinas atėjo į valdžią. Tačiau dabar tokio pobūdžio satyra sugrįžta per internetą. Ne visa politinė satyra nukreipta į dabartinę Rusijos vyriausybę, tačiau joje dominuoja neapykantos valdžiai motyvas.

REKLAMA
REKLAMA

Vienas iš ryškiausių tokios satyros pavyzdžių yra Dmitrijus Ivanovas, naudojantis pseudonimą Kamikadzė Di. Jo publikuojami filmukai per keletą mėnesių įgijo milžinišką populiarumą. Vienas iš pirmųjų filmukų parodijavo dviejų politikų teledebatus ir surinko milijoną žiūrovų. Netrukus pasirodė ir daugiau filmukų, pavyzdžiui, satyra „Baisi Putino paslaptis“, kurioje teigiama, kad Rusijos ministro pirmininko klonai yra pasiskirstę po visą Rusijos teritoriją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tamsesnės satyros megėjams yra ir dar vienas asmuo, pasivadinęs Frimenu. Frimenas yra juodai baltas į vaiduoklį panašus pieštas personažas, su siaubu žiūrintis į šiuolaikinį pasaulį. Frimenas į YouTube įdėjo atvirą laišką Dmitrijui Medvedevui, ironiškai ragindamas jį dar kartą leisti prezidentu būti V. Putinui. Vėliau Frimenas pateikia radikalią V. Putino politikos kritiką, teigdamas, kad pastarasis nubloškė Rusiją į viduramžių laikus, ir paragina Medvedevą atstatydinti Putiną, kol jis tai dar gali padaryti, ir tokiu būdu išgelbėti visą Rusiją.

REKLAMA

Protesto muzika

YouTube taip pat padėjo atgaivinti ir protesto muzikos žanrą, kuris taip pat buvo iš esmės uždraustas. 2010 metais reperis NoizeMC surinko milijonus peržiūrų su kūriniu, kuriame pasakoja, kaip jį neteisėtai suėmė policija.

Dar didesnio populiarumo visai neseniai susilaukė grupės Rabfak daina „Mūsų beprotnamis balsuoja už Putiną“.

REKLAMA

Ar tai veiksminga?

Antivyriausybiniai satyros filmukai ir dainos turbūt negali turėti lemiamos įtakos rinkimų baigčiai. Tačiau jie turi potencialo pamažu keisti žmonių požiūrį. Pastarieji tyrimai rodo, kad šiuo metu Putino reitingai nėra tokie aukšti, kaip buvo 2000 ir 2004 metų prezidento rinkimų metu.

Tyrimai rodo, kad vos 17,1 % žmonių teigiamai vertina profesionalų Putino potencialą. 2000 ir 2004 šie duomenys buvo atitinkamai 69 ir 64 procentai. Todėl galima prognozuoti, kad YouTube pradėtas karas prieš Kremlių ilguoju laikotarpiu gali būti veiksmingas.

Taip pat skaitykite:

Hitas „Mūsų beprotnamis balsuoja už Putiną“ užkariauja Rusiją (video)

Taivano televizija parodė satyrinį filmuką apie Putino sugrįžimą (video)

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų