Pasak „The Wall Street Journal“, administracijai dar liko daugiau kaip 6,5 mlrd. JAV dolerių (apie 6,1 mlrd. eurų), todėl Gynybos departamentas gali perduoti Ukrainai ginklų ir įrangos iš savo atsargų. Tačiau pareigūnai teigia, kad Pentagonas pasiekė ginklų, kuriuos gali siųsti Ukrainai kiekvieną mėnesį, limitą, nedarydamas įtakos savo paties koviniam pajėgumui, ir susiduria su logistiniais sunkumais pristatant ginklus
Kad likusias lėšas panaudotų laiku, JAV turės kasdien pristatyti ginklų už daugiau nei 110 mln. dolerių (apie 101 mln. eurų), arba šiek tiek mažiau nei 3 mlrd. dolerių (apie 2,8 mlrd. eurų) gruodžio ir sausio mėnesiais, o tai, pasak vieno Kongreso atstovo, „neįmanoma“.
Kartu D. Trumpo sprendimas, ką daryti su likusiais pinigais, turės įtakos mūšio laukui ir lems, kiek įtakos Kyjivas turės bet kokioms galimoms taikos deryboms su Rusija. Pasak leidinio, JAV pareigūnai dabar baiminasi, kad naujoji administracija gali nuspręsti netiekti ginklų, kad priverstų Kyjivą sėsti prie derybų stalo.
„Krapštomės ant dugno“
Pasak neįvardyto pareigūno, Pentagonas ketina kas mėnesį Ukrainai siųsti ginklų už 500–750 mln. JAV dolerių (apie 460–690 mln. eurų), t. y. daugiau nei vidutiniškai ankstesniais mėnesiais. Tačiau tokiu atveju Pentagonui tektų sumažinti JAV atsargas iki tokio lygio, kuris turėtų įtakos JAV kariuomenės pasirengimui, o to gynybos pareigūnai nenori daryti.
„Mes krapštomės ant dugno, kalbant apie tai, ką lengva išsiųsti“, – sakė pareigūnas.
Pasak JAV gynybos pareigūnų, ateityje daugiausia bus gabenama šaudmenų ir artilerijos, iš dalies dėl to, kad juos lengviau transportuoti. Sunkesnę įrangą, pavyzdžiui, šarvuočius ar tankus, prieš pristatant gali prireikti kelių mėnesių patikrinti, išbandyti ir išvalyti.
Be to, pasak JAV pareigūnų, JAV taip pat turi daugiau kaip 2 mlrd. JAV dolerių (apie 1,8 mlrd. eurų), skirtų ilgalaikėms Kyjivo įrangos sutartims finansuoti, ir Pentagonas stengiasi, kad iki sausio 20 d. būtų sudarytos sutartys dėl kuo didesnės šių pinigų sumos.
Be to, iš Kongreso yra skirta kiek mažiau nei 5 mlrd. JAV dolerių (apie 4,6 mlrd. eurų) naujų ginklų pirkimui, kad būtų papildytos JAV ginklų atsargos. Nors administracijos galimybes išleisti pinigus riboja tai, kaip greitai Gynybos departamentas gali sudaryti sutartis dėl ginklų ir kaip greitai pramonės bazė gali juos pagaminti, pareigūnai teigė, kad tikisi šį fondą išnaudoti iki nustatyto termino.