Pirmadienį „WikiLeaks“ pradėjo platinti per 5 mln. elektroninių laiškų, kuriuos programišiai pagrobė iš JAV privačios žvalgybos bendrovės „Stratfor“, praneša „Reuters“.
Išplatinti elektroniniai laiškai gali atskleisti svarbius bendrovės šaltinius. „Stratfor“ paslaugomis naudojasi ne viena „Fortune 500“ sąraše esanti bendrovė. Pati „Stratfor“ kartais yra vadinama šešėline CŽV.
Bendrovė ankstų pirmadienio rytą išplatino pranešimą spaudai, kuriame teigė, kad pavogtais elektroniniais laiškais bendrovę siekiama užtildyti ir išgąsdinti. Pasak jos, dalis laiškų gali būti padirbti, dalis – tikri. „Tačiau nė vienų nepatvirtinsime. Taip pat nepasiaiškinsime dėl jų turinio“, – buvo teigiama pranešime.
„WikiLeaks“ nepaaiškina, kokiu būdu gavo prieigą prie tokio didelio kiekio elektroninių laiškų, o su „Anonymous“ grupe siejami programišiai metų pradžioje pareiškė, kad pasisavino 100 bendrovės darbuotojų el. laiškus. Grupuotė teigė, kad planuoja juos paviešinti ir leisti visuomenei sužinoti tiesą, kaip veikia „Stratfor“.
Šiuose pranešimuose, išsiųstuose nuo 2004 metų liepos iki 2011 metų gruodžio, pateikiamos žinios apie „Stratfor“ informatorius, išmokų sistemą ir jos darbo psichologinius metodus. Laiškai atskleidžia, kaip žvalgybos kompanija savo klientų verslininkų arba valdžios atstovų interesais seka privačius asmenis.
Paskelbti dokumentai taip pat turi įrodyti, kad „Stratfor“ palaikė konfidencialius ryšius su didelėmis korporacijomis, tokiomis kaip „Bhopal's Dow Chemical Co.“ arba „Lockheed Martin“, ir vyriausybės įstaigomis, tokiomis kaip Nacionalinio saugumo departamentas, jūrų pėstininkų korpusas ir karinės žvalgybos valdyba.