Urugvajuje vyras atvyko į vyrų lytinių organų dermatologijos skyrių ir parodė didelę „navikinę masę“, kuri aplink jo varpos kūną augo 10 metų. Pacientui buvo sutrikęs lytinis pajėgumas, tačiau jokių kitų neigiamų simptomų, atsirandančių dėl masės augimo, jis neturėjo. Magnetinio rezonanso tomografijos (MRT) tyrimai parodė, kad masė apsiribojo odos ir hipodermijos audiniais, o po dviejų odos biopsijų (ištyrimų) jam buvo diagnozuota varpos sklerozuojanti granuloma.
Varpos sklerozuojanti granuloma yra reakcija į svetimkūnių injekciją, dažniausiai įšvirkščiamą bandant pakeisti genitalijų išvaizdą. Tai dažnai pasireiškia kaip „didelė varpos deformacija“. Šios įšvirkščiamos medžiagos gali būti lipidai, angliavandeniliai, silikonas, metakrilatai ir užpildai, pagaminti iš kolageno arba hialurono rūgšties.
Pranešama, kad pacientas „ne kartą neigė bet kokias vietines procedūras“. Tačiau „vėliau pacientas prisipažino, kad pats susileido variklio alyvos ir atsisakė bet kokio gydymo“. Tikriausiai dėl to jis vis dar gyvena su „priauginimu“.
Tokių neįprastų varpos sklerozuojančios granulomos atvejų pasitaikė ir anksčiau. 2010 m. atvejo ataskaitoje aprašomas žmogus iš Mianmaro, kuris į varpą susileido mineralinio aliejaus. Tam, kad tai sutvarkytų, gydytojai turėjo atlikti faloplastiką (persodinti kūno odą ant varpos). Kitame 2003 m. dokumente buvo apklausti 357 vyrai, kurie, norėdami padidinti varpos apimtį, susileido vazelino, parafino ar kitų mineralinių aliejų. Duomenys parodė, kad daugelį vyrų įsišvirkšti šias medžiagas paskatino draugų rekomendacijos arba noras „būti vyriškesniems“.
Šis atvejis yra neįprastas dar ir todėl, kad autoriai masę apibūdino kaip plotą, mirguliuojantį vaivorykštės spalvomis. Šis poveikis praeityje buvo siejamas su daugybe uždegiminių pažeidimų ir navikų. Autoriai teigė, kad pirmasis dokumentais patvirtintas pavyzdys buvo paskelbtas 2009 m., ant Kapoši sarkomos (kraujagyslių naviko). Tačiau šis vaivorykštės efektas dar niekada nebuvo pastebėtas varpos sklerozuojančioje granulomoje.
Autoriai toliau aiškina, kas, jų manymu, paskatino šį reiškinį. „Mes manome, kad ši vaivorykštinė išvaizda atsiranda dėl „dichroizmo“, kurį sukelia poliarizuotos šviesos sąveika su vietinėmis struktūromis, tokiomis kaip kolagenas ir lipidai. Jų lūžio rodiklis kinta, todėl atsiranda atspindimos šviesos pokyčių, kurie perduodami skirtingų ilgių bangomis ir taip matomos skirtingos spalvos“, – rašo jie dokumente.
Iš šio atvejo galime pasimokyti. Susileisti variklio alyvos į varpą nėra gera mintis.