JAV kariškiai japonų pareigūnams sakė, kad transportinis sraigtasparnis CH-53 „nusileido“ prieš pat užsiliepsnodamas ankstyvą vakarą visai šalia mokomojo aerodromo saloje, sakė Itsunori Onodera (Icunoris Onodera).
Japonų nacionalinio transliuotojo NHK parodytame reportaže matyti, kaip ugniagesiai jau sutemus kovoja su oranžinėmis liepsnomis, į dangų kylant juodų dūmų kamuoliams.
„Gaisras prasidėjo, kai JAV jūrų pėstininkų sraigtasparnis CH-53 nusileido. Mes gavome informacijos, kad visi įgulos nariai yra saugūs“, – žurnalistams sakė I.Onodera.
Japonijos pareigūnai paprašė JAV kariškių pateikti išsamią ataskaitą apie šį įvykį ir imtis priemonių, kad daugiau panašūs incidentai nepasikartotų.
„Nelaimingi atsitikimai JAV jūrų pėstininkų pajėgose tęsiasi. Mes norime perduoti JAV šaliai, kad reikalaujame saugių operacijų“, – kalbėjo ministras.
Kaip NHK sakė įvykio liudininkai, incidentas įvyko netrukus po 17 val. 30 min. vietos (11 val. 30 min. Lietuvos) laiku.
Su Okinavoje dislokuotais JAV jūrų pėstininkais kol kas susisiekti nepavyko.
Penki JAV jūrų pėstininkai, skridę konvertoplanu „MV-22 Osprey“, buvo sužeisti gruodžio mėnesį, kai šis orlaivis patyrė „nelaimingą atsitikimą“ ir nusileido ant vandens seklumoje netoli Okinavos.
Tuomet ministras pirmininkas Shinzo Abe (Šindzas Abė) sakė „labai apgailestaujantis“ dėl įvykusios „rimtos nelaimės“ ir pabrėžė, kad bet kokio orlaivio saugos rodikliai yra jo dislokavimo Japonijoje „būtina sąlyga“.
Po virtinės šių sraigtasparnių avarijų kitose šalyse Okinavos gyventojai protestavo prieš konvertoplanų „Osprey“ dislokavimą Japonijoje.
Rugpjūčio mėnesį JAV jūrų pėstininkai buvo priversti pradėti didelę paieškų ir gelbėjimo operaciją, kai prie rytinių Australijos krantų sudužo sraigtasparnis „MV-22 Osprey“.
Jiems pavyko išgelbėti 23 iš 26 įgulos narių, tačiau nesėkminga likusių trijų pėstininkų paieška po kurio laiko buvo nutraukta.
Okinavoje, kuri Antrojo pasaulinio karo metais tapo vieno didžiausių mūšių lauku ir vėliau 27 metus buvo okupuota Jungtinių Valstijų, yra daugiau nei pusė iš maždaug 47 tūkst. Japonijoje dislokuotų amerikiečių karių. Jie prisideda prie priimančios šalies gynybos, o Vašingtonas gali naudotis neįkainojamomis priešakinėmis pozicijomis Rytų Azijoje savo interesams apsaugoti.