Frankas-Walteris Steinmeieris pabrėžė dviejų ekonomikos milžinių ryšių svarbą pasauliniam saugumui ir bendradarbiavimui, socialiniame tinkle „Twitter“ parašė jo atstovė Cerstin Gammelin.
„Jis paragino stiprinti abiejų šalių ryšių kanalus“, – pridūrė ji.
Kinų premjero vizitas Vokietijoje ir Prancūzijoje vyksta Europai susirūpinus ekonomine priklausomybe nuo Kinijos, taip pat jos pozicija dėl Ukrainos ir Taivano, bet siekiant bendrauti su Pekinu tokiais klausimais kaip klimato kaita.
Antradienį Li Qiangas ir didelė kinų ministrų delegacija susitiks su Vokietijos kancleriu Olafu Scholzu (Olafu Šolcu) ir kitais kolegomis vokiečiais. Abiejų šalių aukščiausio rango pareigūnai taip pat susitiks su verslo atstovais.
Li Qiangas, buvęs Komunistų partijos sekretorius Šanchajui, premjero postą perėmė kovą. Vyriausybė Kinijoje pasikeičia kartą per dešimtmetį ir šį kartą į ją atėjo prezidentui Xi Jinpingui (Si Dzinpingui) ištikimi žmonės, remiantys jo viziją dėl griežtesnio politinio ekonomikos ir visuomenės kontroliavimo.
Vizitas vyksta Europai ir Vokietijai svarstant, kaip būtų geriausia elgtis su vis kategoriškesne Kinija. O. Scholzas pasisako už subalansuotą metodą: ragina mažinti riziką – vengti per didelės priklausomybės nuo Kinijos prekybos ir medžiagų diversifikuojant šalies partnerius – ir atmeta visiško ryšių nutraukimo idėją.
Praėjusią savaitę pateiktoje pirmojoje Vokietijos nacionalinio saugumo strategijoje vyriausybė nurodo, kad laiko Kiniją partnere, konkurente ir sistemine varžove.
Strategijoje sakoma, kad pastaraisiais metais padaugėjo lenktyniavimo ir konkurencijos elementų, bet tuo pačiu metu Kinija išlieka partnerė, be kurios negalima išspręsti daugelio svarbiausių pasaulinių iššūkių.
Kaip ypač svarbią potencialaus bendradarbiavimo sritį vokiečių pareigūnai nurodo kovą su klimato kaita. Oficialus antradienio susitikimo devizas yra „Tvariai veikti drauge“.
Vokietijos vyriausybė vis dar rengia detalią atskirą strategiją dėl Kinijos. Kada ji bus parengta, kol kas neaišku.
Kinų Užsienio reikalų ministerijos atstovas Wang Wenbinas (Vang Venbinas) praėjusią savaitę sakė, jog Kinija nori pasiųsti pozityvių signalų pasauliui dėl dialogo ir bendradarbiavimo stiprinimo ir prisidėti sprendžiant iššūkius, kad būtų skatinama gerovė ir pasaulio ekonomikos vystymasis.
Pasak atstovo, Vokietijos, kaip pirmosios Li Qiango stotelės, pasirinkimas visiškai atspindi svarbą, kurią Kinija priskiria savo santykiams su Berlynu.
Iš Vokietijos – Europos Sąjungos didžiausios ekonomikos – Li Qiangas nuvyks į antrą bloko ekonomiką Prancūziją. Ten jis ketina dalyvauti „Viršūnių susitikime dėl naujo pasaulinio finansavimo pakto“, rengiamame prancūzų prezidento Emmanuelio Macrono (Emaniuelio Makrono) iniciatyva.