„Atvirai kalbant, nebesuprantu, ką Izraelio kariuomenė dabar veikia Gazos Ruože, kokio tikslo siekia, – sakė jis visuomeniniam transliuotojui WDR. – Tai, kaip kenčia civiliai gyventojai, kas vis dažniau pasitaiko pastarosiomis dienomis, nebegali būti pateisinama kova su „Hamas“ terorizmu“.
Jis teigė, kad Berlynas neturėtų gausiai dalyti viešų patarimų Izraeliui, kaip ir „jokiai kitai šaliai žemėje“, turėdamas omenyje Vokietijos tamsią Antrojo pasaulinio karo ir Holokausto istoriją.
„Klausimas yra toks: kaip aiškiai mes dabar reiškiame kritiką, o dėl istorinių priežasčių aš esu santūresnis“, – sakė F. Merzas.
Tačiau jis pridūrė, kad „kai peržengiamos ribos, kai pažeidžiama tarptautinė humanitarinė teisė... tada Vokietijos kancleris taip pat turi pasisakyti“.
F. Merzas sakė norintis, kad Vokietija išliktų „svarbiausia Izraelio partnere Europoje“.
„Tačiau Izraelio vyriausybė neturi daryti nieko, su kuo jo geriausi draugai nebenori sutikti“, – sakė jis.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!