• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vokietija pasitrauks iš Nigeryje esančios aviacijos bazės po to, kai nepavyko susitarti su šios šalies valdžia dėl teisinio imuniteto Vokietijos kariams, informuoja dpa.

Vokietija pasitrauks iš Nigeryje esančios aviacijos bazės po to, kai nepavyko susitarti su šios šalies valdžia dėl teisinio imuniteto Vokietijos kariams, informuoja dpa.

REKLAMA

Apie tai Vokietijos gynybos ministerija šeštadienį informavo šalies parlamentą.

Aviacijos bazei Niamėjuje teko svarbus vaidmuo Vakarams siekiant pažaboti terorizmą šiame regione. Ji užsidarys rugpjūčio 31 d., o visi ten esantys kariai grįš į Vokietiją. Ten tarnauja 100 vokiečių karių.

Gynybos ministerija rašte informavo parlamentą, kad vyriausybė iš naujo apsvarstė padėtį pastarosiomis savaitėmis ir nusprendė trauktis iš bazės.

Teigiama, kad Nigeris perdavė susitarimo projektą, dėl kurio pobūdžio ir turinio derėtis negalima. Nigeris negarantuoja teisinio imuniteto vokiečių kariams, o abiejų valstybių pozicijos smarkiai skiriasi.

REKLAMA
REKLAMA

Derybos dėl Vokietijos karių statuso Nigeryje nutrūko, o Vokietijos gynybos ir užsienio reikalų ministerijos vykdyti karių rengimo ir bendradarbiavimo projektai nebebus tęsiami.

REKLAMA

Niamėjaus aviacijos bazė naudota kaip logistikos centras Jungtinių Tautų taikos palaikymo ir stabilizavimo misijai Malyje (MINUSMA), kuri vykdyta nuo 2013 m., bet pernai buvo nutraukta.

Nigerio kariuomenė perėmė valdžią perversmo metu 2023 m. liepos 26 d.

Po perversmų Malyje ir Burkina Fase, į Nigerį buvo žiūrima kaip į paskutinį Vakarų partnerį su demokratine santvarka siekiant kovoti su terorizmu regione, kur veikia islamistų grupuotės siejamos su „Al-Qaeda“ ir „Islamo valstybe“ (IS).

REKLAMA
REKLAMA

Šiame regione vis aktyvesnė Rusija, o Niamėjuje įkurta bazė Rusijos karo instruktoriams.

Šį savaitgalį JAV taip pat uždaro savo bazę Nigerio sostinėje, o anksčiau pasitraukė iš bazės Agadezo dykumoje, 750 km į šiaurės rytus nuo sostinės, kur buvo dislokuoti JAV žvalgybos dronai.

Prancūzijos pajėgos iš Malio ir Burkina Faso pasitraukė pernai.

Ulfas Laessingas, vokiečių politikos ekspertas dirbęs Malio sostinėje Bamake, sakė naujienų agentūrai dpa, kad Niamėjaus aviacijos bazė buvo paskutinė Vokietijos viltis išlaikyti įtaką Nigeryje, kuris yra migracijos maršruto dalis nuo Užsachario Afrikos iki Libijos.

Anot jo, šeštadienį vykęs su Rusija bendradarbiaujančių Malio, Nigerio ir Burkina Faso karinių chuntų susitikimas rodo, kad Europa beveik nebevaidina svarbaus vaidmens Sahelio regione.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų