Vokietija šeštadienį perėmė pirmininkavimą Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybai. Dabar vokiečių diplomatai mėnesį vadovaus svarbiausios JT institucijos posėdžiams ir dalyvaus rengiant darbotvarkę.
Užsienio reikalų ministro Gvido Vestervelės (Guido Westerwelle) duomenims, Vokietija per savo pirmininkavimo laikotarpį, be kita ko, sieks tolesnės Sirijos režimo izoliacijos. Berlynas taip pat nori pagerinti vaikų apsaugą karuose bei iškelti klimato apsaugos klausimą.
Saugumo Taryba yra galingiausia JT institucija, tik ji gali paskelbti sankcijas. JT Generalinė Asamblėja turi įgaliojimus priimti tik formalias smerkiančias rezoliucijas. Tuo tarpu Saugumo Taryba gali paskelbti ekonominį embargą, kelionių draudimą diktatoriams ir jų parankiniams, įšaldyti jų sąskaitas ar netgi nusiųsti karius - ne tik kaip stebėtojus, bet ir kovinėms užduotims vykdyti.
Tačiau šiuo metu Taryba Sirijos klausimu yra paralyžiuota. Rusija ir Kinija atmeta bet kokią kritiką savo sąjungininko Damasko atžvilgiu. Abi šios valstybės, kaip nuolatinės Saugumo Tarybos narės, turi veto teisę.