„Jis nenori kalbėtis – jis nori sunaikinti Ukrainą... Jis nepasirengęs atitraukti savo kareivių, jis nepasirengęs nustoti žudyti“, – interviu Vokietijos transliuotojui ARD sakė ministrė ir pridūrė, kad kiekviena šalis, kuri manė, kad gali įtikinti Kremliaus lyderį ir palenkti jį į taiką, su nusivylimu suprato, kad tai neįmanoma.
Pasak A. Baerbock, „daugiau nei 140 šalių atstovai ne kartą važiavo į Maskvą, kad Rusijos prezidentas aiškiai suprastų, jog karas pakenks visam pasauliui“, tačiau jų viltys, kad V. Putinas juos supras, taip ir nepasitvirtino.
Vertindama Kinijos „taikos planą“ dėl Rusijos karo prieš Ukrainą, A. Baerbock priminė, kad tai ne planas, o „pozicinis“ dokumentas, o faktiniam taikos planui praėjusią savaitę Niujorke pritarė 140 šalių.
Komentuodama pranešimus, kad Kinija tariamai tiekia Rusijai bepiločius orlaivius, A. Baerbock teigė, kad Kinijai, kaip nuolatinei Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos narei, tenka ypatinga atsakomybė už taikos pasaulyje užtikrinimą, todėl jei tokie pranešimai pasitvirtins, „tai reikš, kad Kinija remia šalį, kuri siekia agresijos ir masiškai pažeidžia tarptautinę teisę“.
„Tarptautinė bendruomenė aiškiai teigia, kad tokia parama agresoriui yra už tarptautinės teisės rėmų“, – sakė ministrė.
Vokietijos Užsienio reikalų ministerijos vadovė pažymėjo, kad Vokietijos vyriausybė savo ruožtu daro viską, kad padėtų Ukrainai apsiginti nuo agresoriaus ir kad karas neišplistų į kitas šalis.
Kalbėdama apie dabartinį Kyjivo prašymą dėl naikintuvų perdavimo, A. Baerbock sakė, kad šios temos federalinė vyriausybė nesvarsto, tačiau pažymėjo, kad „niekas nežino, kas bus po šešių mėnesių“.