Vokietija nepritaria JAV ir Turkijos svarstymams dėl skrydžių draudimo zonos virš Sirijos nustatymo. „Mes manome, kad diskusija dėl karinio įsikišimo greičiau komplikuos situaciją“, - sakė Užsienio reikalų ministerijos atstovas.
Neskraidymo zona virš Libijos 2011-aisiais labai padėjo libių kovai su diktatoriumi Muamaru Kadafiu (Muammar al Gaddafi), kuris galiausiai buvo nuverstas nuo valdžios.
Savaitgalį Turkijoje viešėjusi JAV valstybės sekretorė Hilari Klinton (Hillary Clinton), atsakydama į klausimą apie tokios zonos nustatymą virš Sirijos, teigė, kad tai yra viena iš galimybių.
Vokietijos užsienio reikalų ministerijos atstovas pabrėžė, kad svarbūs yra bendri valstybių bendrijos veiksmai prieš Sirijos prezidentą Bašarą al Asadą (Bashar al Assad). „Mes toliau siekiame, kad Rusija ir Kinija pakeistų savo poziciją ir tai leistų JT Saugumo Tarybai drauge veikti“, - sakė atstovas.
Sirijos sukilėliai paprašė paskelbti neskraidymo zoną, kad jie galėtų atsilaikyti prieš vyriausybinius dalinius. „Mes galėtume į savo kontrolę perimti daugiau teritorijų, tačiau jas bombarduojantys vyriausybės naikintuvai mums trukdo, - sakė sukilėlių vadas Abu Ala (Abu Alaa). - Neskraidymo zona yra labai svarbi tolesnei kovai“.
Kad JT Saugumo Taryba paskelbtų virš Sirijos neskraidymo zoną, mažai tikėtina, nes veto teisę turinčios Rusija ir Kinija remia B. al Asado režimą. Tačiau Vakarų sąjungininkės teoriškai tokią zoną galėtų paskelbti ir vienašališkai.