„Sakartvelui durys į Europą lieka atviros. Tačiau svarbu, kad Sakartvelas nuspręstų eiti šiuo keliu ir kad žmonės, kuriuos matome protestuojančius, norėtų juo eiti“, – eilinėje spaudos konferencijoje sakė Užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai Sebastianas Fischeris.
Sakartvelą neramumai krečia nuo spalio pabaigos, kai valdančioji partija „Sakartvelo svajonė“ paskelbė laimėjusi parlamento rinkimus. Juos proeuropietiška opozicija vadina suklastotais ir boikotuoja naująjį parlamentą.
Ministro pirmininko Iraklio Kobachidzės ketvirtadienio pareiškimas, kad Sakartvelas nesieks pradėti stojimo derybų su Europos Sąjunga iki 2028 metų pabaigos, išprovokavo protestų bangą sostinėje Tbilisyje ir kituose miestuose.
S. Fischeris per eilinę spaudos konferenciją teigė, kad kartvelų vyriausybė nusigręžė nuo siekio įstoti į ES.
„Susirūpinę stebime įvykius“, – apie protestus, per kuriuos ES remiantys demonstrantai susirėmė su policija, sakė S. Fischeris.
Vokietija „ne kartą aiškiai pareiškė, kad remia Sakartvelo stojimo į ES procesą ir mato šią šalį ateityje kaip Europos Sąjungos dalį“, pažymėjo S. Fischeris.
„Masiniai pastarųjų dienų protestai taip pat labai aiškiai rodo, kad daugelis Sakartvelo žmonių vis dar nori ateities ES“, – pridūrė jis.