Daugiau nei 25 tūkstančiai vokiečių ketina pradėti masinį teismo procesą protestuodami prieš naująjį asmens duomenų saugojimo įstatymą, sutinkamai su kuriuo vartotojų telefonų numerius ir interneto IP adresus paslaugų teikėjai galės saugoti 6 mėnesius. Teigiama, kad toks įstatymas padės teisėsaugos tarnyboms efektyviau kovoti su terorizmu, skelbia „Deutsche Welle“.
Didelę kontroversiją šalyje sukėlęs įstatymas, kurį Vokietijos parlamentas priėmė lapkričio mėnesį, dar labiau įkaitino aistras šią savaitę, kai jam pritarė šalies prezidentas Horstas Köhleris. Jo atstovas spaudai pareiškė, kad atidžiai išnagrinėjus įstatymą nerasta jokios priežasties manyti, kad jo nebūtų galima pasirašyti kaip prieštaraujančio konstitucijai. Įstatymas įsigalios 2008 m. sausio 1 d.
Tuo tarpu Duomenų saugojimo darbo grupe (Arbeitskreis Vorratsdatenspeicherung) pasivadinusi įstatymo oponentų iniciatyvinė grupė, susidedanti iš civilinių teisių gynėjų, duomenų saugojimo ekspertų bei interneto vartotojų, ruošiasi artimiausiu metu kreiptis į Vokietijos Federalinį konstitucinį teismą. Duomenų saugojimo darbo grupės atstovas spaudai naujienų agentūrai DPA sakė, kad šiame procese dalyvaus daugiau nei 25 tūkstančiai Vokietijos piliečių. Iniciatyvinės grupės atstovų teigimu Konstitucinis teismas turės nustatyti, ar „milijonų žmonių Vokietijoje sekimas“ yra suderinamas su šalies konstitucija.