Oldenburgo universiteto teisės profesorius Volkeris Boehme-Nessleris, kalbėdamas Bild“, buvo kategoriškas: „Jei prieglobsčio suteikimo priežastis išnyksta, pripažinti pabėgėliais asmenys privalo palikti šalį.“
Tai gali būti taikoma tiek politiniams pabėgėliams, tiek ir tiems, kurie gavo taip vadinamąją „papildomą apsaugą“, kuri suteikiama, kai yra grėsmė patirti smurtą konflikto metu.
Heseno vidaus reikalų ministras Romanas Pozekas pabrėžė, kad Vokietija yra pasirengusi grąžinti sirijiečius namo – savanoriškai arba deportuojant.
„Kai kalbama apie nusikaltėlius, negali būti jokių kompromisų. Mūsų saugumas turi būti prioritetu“, – pridūrė jis.
Net jeigu Sirijoje valdžią perimtų islamistai, tai neturėtų būti kliūtis pabėgėliams grįžti namo
Sirijos opozicijos pajėgų, kurios faktiškai perėmė visos Sirijos teritorijos kontrolę, tačiau dar nėra oficialiai pasidalijusios įtakos zonomis, jau kviečia emigrantus grįžti į šalį. Pasienyje jau susiformavo transporto priemonių eilės, ypač tų sirų, kurie pabėgo pastarosiomis savaitėmis dėl nežinos, kas laukia artėjant sukilėlių pajėgoms.
Ekspertai pažymi, jog kol kas nėra aišku, kokios jėgos ateina į valdžią Sirijoje, o tai gali apsunkinti pabėgėlių išdavimą.
Vakaruose nerimaujama, kad valdžią Sirijoje perims radikalūs islamistai, kaip tai buvo Afganistane. Nepaisant to, ekspertai pažymi, jog didelė dalis į Vokietiją pabėgusiųjų ir patys laikosi islamiškojo fundamentalizmo, todėl jiems neturėtų būti problemų grįžti į tėvynę.
„Manau, mažai tikėtina, kad jiems valdant (Sirijoje) atsiras demokratinė valstybė vakarietiška prasme. Tačiau tai nebūtinai yra kliūtis galimai pabėgėlių repatriacijai iš Vokietijos, nes daugelis jų patys išpažįsta islamo fundamentalizmą“, – aiškino islamologė Susanne Schroeter.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!