Šalis, kuri pagal ekonomikos augimą lenkia kitas Europos šalis, kadaise atsidūrusi didžiausios žemyno finansų krizės epicentre, vėl pasipriešino šiai tendencijai ir įvedė 48 valandų darbo savaitę. Ši priemonė, kurią profsąjungos vadina „barbariška“, įsigalioja nuo pirmadienio.
„Tai visiškai beprasmiška“, – sakė valstybės tarnautojų profesinės sąjungos „Adedy“ vykdomojo komiteto narys Akis Sotiropoulosas.
„Kai beveik visos kitos civilizuotos šalys įveda keturių dienų darbo savaitę, Graikija nusprendžia eiti priešingu keliu“, – pridūrė jis.
Graikų premjeras: tai buvo būtina dėl 2 grėsmių
Premjero Kyriakoso Mitsotakio verslui palanki vyriausybė teigia, kad ši iniciatyva buvo būtina dėl dviejų grėsmių – gyventojų skaičiaus mažėjimo ir kvalifikuotų darbuotojų trūkumo.
Prieš paskelbdamas teisės aktą, kuris yra pernai priimto platesnio darbo įstatymų rinkinio dalis, K. Mitsotakis prognozuojamus demografinius pokyčius apibūdino kaip „tiksinčią bombą su laikrodžiu“. Apskaičiuota, kad nuo 2009 m. pabaigos, kai prasidėjo beveik dešimtmetį trukusi skolų krizė, emigravo apie 500 tūkst. daugiausia jaunų išsilavinusių graikų.
6 dienų darbo savaitė – tik privačioms įmonėms
Pasak valdžios atstovų, šešių dienų sistema bus taikoma tik privačioms įmonėms, teikiančioms paslaugas visą parą.
Pagal pailgintos darbo savaitės sistemą atrinktų pramonės šakų ir gamybos įmonių darbuotojai galės dirbti papildomas dvi valandas per dieną arba papildomą aštuonių valandų pamainą, o už tai jiems bus mokamas 40 proc. priedas prie dienos darbo užmokesčio.
Centro dešiniųjų vyriausybė teigia, kad pasirinkus bet kurį iš šių variantų bus išspręsta darbuotojų, kuriems nemokama už viršvalandžius, problema ir kartu plačiai paplitęs nelegalus darbas.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!