Protestai Venesueloje prasidėjo praėjus kelioms valandoms po to, kai prezidentas Nicolas Maduro buvo paskelbtas liepos 28 dieną vykusių rinkimų nugalėtoju.
„Smerkiame neteisėtą ir despotišką antiteroristinių įstatymų taikymą Venesueloje, ypač prieš žurnalistus ir spaudos fotografus, sulaikytus per protestus, vykusius šalyje po rinkimų“, – sakoma Venesuelos žiniasklaidos darbuotojų sąjungos pareiškime socialinėje žiniasklaidoje.
Nuo neramumų pradžios įvairiuose šalies kalėjimuose laikomi fotožurnalistai Yousneras Alvarado ir Deisy Pena, taip pat operatorius Paulas Leonas ir reporteris Jose Gregorio Carnero, teigė sąjunga.
Pasak jos, žurnalistams neleidžiama susitikti su advokatais.
Už terorizmo nusikaltimą Venesueloje numatyta maksimali 30 metų laisvės atėmimo bausmė.
Žmogaus teisių organizacijų teigimu, per protestus žuvo mažiausiai 24 žmonės, o N. Maduro sakė, kad daugiau kaip 2 200 žmonių buvo suimti.
Tarp suimtųjų – žymus opozicijos veikėjas Rolandas Carreno – buvęs žurnalistas, kuris jau anksčiau buvo apkaltintas „terorizmu“ ir įkalintas nuo 2020 iki 2023 metų, teigia jo partija „Liaudies valia“.
Valdžia taip pat iškėlė bylą opozicijos lyderiams Edmundo Gonzalezui Urrutia ir Mariai Corinai Machado dėl sukilimo, kadangi jie paprašė ginkluotųjų pajėgų paramos po ginčijamo N. Maduro perrinkimo.