Šis žingsnis buvo suderintas su Europos Sąjunga, kuri ketvirtadienį taip pat atšaukė daugumą sankcijų Baltarusijai.
JAV valstybės departamento atstovas Johnas Kirby šį sprendimą įvardijo kaip „ribotą palengvinimą“, kuris „atveria duris išplėsti komercinius ryšius su Baltarusijos ekonomika“.
Tačiau jis taip pat paragino Minską atlikti „papildomų teigiamų žingsnių, kad pagerintų savo reputaciją žmogaus teisių ir demokratijos srityje“.
Vašingtono ir ES ryšiai su Baltarusijos autoritarinio prezidento Aleksandro Lukašenkos vyriausybe buvo smarkiai pašliję, o ankstesnio JAV prezidento George'o W.Busho administracija tą lyderį vadino „paskutiniu Europos diktatoriumi“.
Vis dėlto Vakarų šalių ir Minsko santykiai pastaraisiais metais pastebimai atšilo, o A.Lukašenka atliko svarbų vaidmenį tarpininkaudamas derybose dėl Ukrainos krizės.
Briuselis keturiems mėnesiams atšaukė sankcijas, taikytas 170 žmonių ir trims juridiniame subjektams, pripažindamas, kad įvyko „santykių pagerėjimas“, kai buvo paleisti politiniai kaliniai.
Vašingtono sprendimas atšaukti sankcijas devyniems Baltarusijos subjektams buvo priimtas praėjus porai savaičių po to, kai Jungtinės Valstijose pareiškė esančios „nusivylusios“, nes spalio viduryje įvykę rinkimai, per kuriuos A.Lukašenka užsitikrino penktą kadenciją prezidento poste, nebuvo laisvi ir sąžiningi.