• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vakarai skeptiškai įvertino Putino kalbą Miunchene

Vakarų šalys iš esmės skeptiškai komentavo Rusijos prezidento Vladimiro Putino kalbą, pasakytą šeštadienį.

REKLAMA
REKLAMA

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas šeštadienį griežtai kritikavo JAV ir kitas Vakarų valstybes, apkaltinęs jas siekiant primesti savo valią visam pasauliui ir padaryti jį "vienpolinį".

REKLAMA

"Mus nustebino ir nuvylė prezidento Putino komentarai. Jo kaltinimai neatitinka tikrovės", - sakė Baltųjų rūmų Nacionalinės saugumo tarybos atstovas spaudai Gordonas Johndroe (Gordonas Džondrou).

Kiti amerikiečių politikai ir diplomatai paragino laikyti Rusijos prezidento kalbą "šiurkščiu gražbyliavimu" ir nedaryti iš jos toli siekiančių išvadų.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo pat metui europiečiai pareiškė, jog netikėtai griežta V.Putino kalba rodo, kad Vakarams reikia sutelkti gretas ir rengtis sutikti naują Rusijos politiką.

"Mums reikia palaikyti dialogą su Rusija, bet mes turime būti tvirti ir realistiški. Mes turime ginti savo vertybes", - sakė Švedijos užsienio reikalų ministras Carlas Bildtas (Karlas Biltas) .

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Mes turime padėkoti prezidentui Putinui, kuris ne tik pasistengė išreklamuoti šią konferenciją, bet ir aiškiai bei įtikinamai parodė priežastis, kodėl NATO turi plėstis", - savo ruožtu sakė Čekijos užsienio reikalų ministras Karelas Schwarzenbergas (Karelas Švarcenbergas).

REKLAMA

Jungtinės Valstijos tikisi dislokuoti Čekijoje ir Lenkijoje priešraketinės gynybos sistemos dalis, ir šiuos planus pastarosiomis savaitėmis smarkiai kritikavo Rusijos pareigūnai.

"Kitų valstybių reikalavimai nepadarys poveikio mūsų vyriausybei", - sakė K.Schwarzenbergas, pridurdamas, kad priešraketinis skydas - Prahos vidaus reikalas.

REKLAMA

V.Putinas pasakė savo kalbą praėjus savaitei, kai Rusijos gynybos ministras Sergejus Ivanovas - galimas V.Putino įpėdinis prezidento poste - panašiai pareiškė savo kolegoms Vakaruose, kalbėdamas Sevilijoje.

Dabar - svarbus Rusijos ir Vakarų santykių laikotarpis, nes JAV ir jų sąjungininkai ragina Maskvą bendradarbiauti sprendžiant Irano branduolinę problemą ir atskilusio nuo Serbijos Kosovo krašto problemas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Europos Sąjunga taip pat jaučia, kad yra priklausoma nuo naftos ir dujų tiekimo iš Rusijos.

"Šiai Miuncheno konferencijai paprastai būdinga tai, kad amerikiečiai ir europiečiai plūsta vieni kitus.

"Įdomu bus pažiūrėti, ar galėjo Putinas mus iš tikrųjų sutaikyti", - sakė analitinės grupės "Transatlanto centras" vykdomasis direktorius Ronas Asmusas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų