A. Aleksiūnas buvo išteisintas dėl tyčinio nužudymo, tačiau pripažintas kaltu dėl netyčinio nužudymo. Prisiekusieji dėl nuosprendžio tarėsi tris dienas ir dešimt iš 12 prisiekusiųjų balsavo už pripažinimą kaltu dėl netyčinio nužudymo.
A. Aleksiūnas ir kartu su juo teisiamas 24 metų Arūnas Gervelis taip pat buvo teisiami dėl A. Skrinko ir jo 23 metų draugės Agnės Jozėnaitės neteisėto įkalinimo praėjusių metų gruodžio 24 d. bei A. Jozėnaitės neteisėto įkalinimo gruodžio 25 d. Prisiekusieji pripažino A. Aleksiūną kaltu dėl pirmo kaltinimo, tačiau negalėjo sutarti dėl antrojo kaltinimo. A. Gervelis buvo išteisintas dėl abiejų kaltinimų.
Nuosprendis dėl netyčinio nužudymo visiems proceso dalyviams buvo tikra staigmena, nes tokios bausmės nesitikėjo nei prokuroras, nei kaltinamojo advokatas. Kaip galimo nuosprendžio to neminėjo ir teisėjas. Vienas procesui artimai šaltinis tokį nuosprendį pavadino „klaidingu.“
Vėliau prokuroras sakė, jog prisiekusieji veikiausiai priėmė „didelę dalį“ gynybos pozicijos, įskaitant teiginius, kad A. Aleksiūnas nesužeidė A. Skrinko peiliu ir jo nepasmaugė.
269 dienas už grotų jau praleidęs A. Aleksiūnui jau anksčiau buvo pranešta, kad atlikęs bausmę jis bus deportuotas.
Bylos duomenimis, A. Skrinko kūnas buvo aptiktas prie Hambersaido (Humberside) oro uosto. Vėliau buvo nustatyta, kad vyras buvo sužeistas peiliu ir pasmaugtas. Vyras esą buvo nužudytas už tai, kad pavogė GPS navigatorių. Po lapais atokioje vietoje paslėptas kūnas išgulėjo kelias dienas.
A. Aleksiūnas įtarė, jog A. Skrinkas ir A. Jozėnaitė iš A. Gervelio pavogė GPS navigatorių kai jie juos pavežė iki Geinsboro.
Po maždaug dešimties dienų A. Aleksiūnas ir A. Gervelis atėjo prie poros namų ir apkaltino juos vagyste. Kūčių vakarą kaltinamieji ir dar vienas vyras vėl atėjo į poros namus. Pora atsisėdo į automobilį, kurį vairavo A. Gervelis, o A. Aleksiūnas sėdėjo keleivio vietoje. A. Aleksiūnas apkaltino A. Jozėnaitę pavogus navigatorių, o A. Skrinką jį paslėpus. Vyrai dar ciniškai paklausė poros, ar šie pasiėmė su savimi kastuvą, teismo metu sakė prokuroras.
A. Aleksiūnas nuėjo į motinos namus, pasiėmė didelį kastuvą ir padėjo į bagažinę. Jis porai parodė didelį virtuvinį peilį, kurį taip pat paėmė iš namų. A. Jozėnaitei buvo leista išlipti iš automobilio, ir šis nuvažiavo.
„Tai buvo paskutinis kartas, kai ji matė savo draugą gyvą, – teismui sakė prokuroras. – Ji nerimavo dėl jo saugumo ir vis stengėsi jam prisiskambinti, tačiau jai nepavyko“.
Skelbiama, jog vėliau A. Aleksiūnas atėjo pas ją į namus ir pasakė: „Aš pakasiau jį po žeme“.
Pirmąją Kalėdų dieną A. Aleksiūnas ir dar trys vyrai liepė jai sėstis į automobilį, jei ji nori pamatyti savo draugą. Tačiau iš tiesų jis jau buvo negyvas. Vyrai sakė nuvešią ją į Lydsą pasimatyti su juo. Tačiau iš tiesų jie nuvažiavo link Notingemo, ir A. Aleksiūnas gąsdino ją ir grasino jai susidorojimu, jei ji kreipsis į policiją.
Vėliau jie visi grįžo į Skantorpą, kur A. Gervelis įlipo ir kartu su kitais vyrais įkalbėjo A. Aleksiūną nieko nedaryti A. Jozėnaitei. A. Aleksiūnas, kaip teigiama, grasino ją pakasti šalia draugo. Vėliau jis liepė merginai dėkoti jo draugams, kad šie dovanojo jai gyvybę.
„Šios kelionės tikslas buvo įbauginti ją, kad ji tylėtų“, – teismui sakė prokuroras.
Galiausiai A. Jozėnaitei pavyko ištrukti iš automobilio ir pasislėpti.
Vėliau A. Aleksiūnas buvo sulaikytas dėl įtarimų pagrobimu ir nugabentas į miškingą vietovę prie Hambersaido oro uosto, kur, kaip rodė mobiliojo ryšio duomenys, jis anksčiau yra buvęs. Vyras „labai susijaudino ir ėmė isteriškai verkti“ prie vietos, kur buvo rastas lavonas.
Jis neigė nužudęs A. Skrinką. Tačiau šalia lavono buvo rastas jo paltas, kurio vidinėje kišenėje buvo aptiktas raktas nuo jo motinos namų. Taip pat buvo rasta daiktų, priklaususių nužudytajam. Ant A. Aleksiūno striukės taip pat buvo aptikta A. Skrinko kraujo.
Teismo ekspertai nustatė, kad A. Skrinkui buvo durta peiliu į petį iš nugaros, o vėliau jis buvo pasmaugtas. Peilis nebuvo rastas.