Atsisakantys skiepytis austrai bus kviečiami „pasikalbėti“ į vietos savivaldos administraciją, o po antro tokio apsilankymo vis dar atsisakant skiepytis, asmeniui būtų skiriama 3,6 tūkst. eurų bauda. Tuo atveju, jeigu COVID-19 vakcinacijos įstatymų nesilaikantis asmuo dar ir „sukels didelę riziką aplinkiniams“, ar ir toliau ignoruos įstatymus, gali sulaukti iki 7,2 tūkst. eurų baudos.
Įstatymų projekto svarstymų pradžia – gruodžio 6-ąją, tačiau vietos žiniasklaida gavo nutekintą tokio įstatymo projektą.
Skelbiama, kad šis įstatymo projektas bus svarstomas antradieniniame Austrijos sveikatos apsaugos ministro Wolfgango Mucksteino ir Konstitucijos ministrės Karoline Edtstadler susitikime, kurie kartu su ekspertais ir opozicijos atstovais diskutuos apie galimą antipandeminių priemonių taikymą.
Kol kas nėra tiksliai aišku, kaip konkrečiai veiktų šis įstatymas. Pavyzdžiui, nėra žinoma, kaip tokiu atveju būtų baudžiami žmonės – vienas iš siūlymų skelbia, kad baudą piktybiškai atsisakantis skiepytis asmuo gautų kas 6 mėnesius.
Austrijoje staigiai išaugus naujų užkrėtimų skaičius lapkričio 22-ąją buvo paskelbtas „lokdaunas“. Tuo pat metu buvo pranešta apie netrukus įvedamą privalomą vakcinavimą, taip siekiant apsaugoti savo sveikatos apsaugos sistemą nuo nuolatinių perkrovų dėl koronaviruso pandemijos.
ECDC duomenimis, Austrijoje yra paskiepyta 65,2 proc. visos populiacijos.
Pranešimas apie būsimą privalomą vakcinaciją paaitrino ir dalies visuomenės nepasitenkinimą. Šalies prezidentas Alexanderis van der Bellenas perspėjo, kad „yra didelis pavojus, kad šie įtrūkimai (visuomenėje) darosi vis didesni“.
Situacija Austrijoje naudojasi ir populistinė partija FPO, anksčiau netekusi dalies savo pasekėjų dėl korupcijos skandalų. Partijos lyderis Herbertas Kicklas pareiškė, kad „Austrija yra diktatūrinė valstybė“ ir pasiūlė organizuoti masines protesto akcijas, priešinantis privalomai vakcinacijai.