• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Velse vis didėja susirūpinimas, kad daug studenčių priverstos išeiti naktį į gatves – užsiimti prostitucija, kad susimokėtų už studijas. Swansea universitetas gavo finansavimą ištirti, kokiu mastu paplitęs toks uždarbiavimo būdas.

REKLAMA
REKLAMA

Studiją rengsiantys mokslininkai gavo 500,000 svarų finansavimą iš nacionalinės loterijos fondo. Tikimasi ne tik atlikti statistinius ir sociologinius tyrimus, bet ir parengti paramos ir pagalbos planą.

REKLAMA

Beveik antra tiek lėšų projektui įgyvendinti skyrė ir pats Swansea universitetas. Bus stengiamasi apskaičiuoti, kiek studentų dalyvauja sekso industrijoje Velse ir išsiaiškinti, kokios priežastys juos skatina pasirinkti tokį gyvenimo kelią.

Nacionalinė studentų unijos (National Union of Students) atstovai teigia turintys informacijos apie kai kurias studentes, po paskaitų priverstas tapti „sekso darbuotojomis“ ir patvirtino, kad šią tendenciją dera ištirti. Drauge su šiuo projektu finansavimas skirtas ir kitai iniciatyvai, kuria bus siekiama mažinti rasistinius išpuolius ir rasinę diskriminaciją tarp jaunų žmonių.

REKLAMA
REKLAMA

Seksualinės sveikatos agentūros, akademinė bendruomenė ir studentų unija nerimauja, kad daugumos studenčių paskata ieškoti tokio pragyvenimo šaltinio yra būtinybė susimokėti už studijas. Taip pat nerimaujama, kad studentės, pasirenkančios prekiauti savo kūnu, gali stigti galimybių gauti tinkamas seksualinės sveikatos priežiūros paslaugas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Swansea universtiteto Kriminalinio teisingumo ir kriminologijos studijų lektorius, dr. Tracey Sagaras, teigia, kad tikrai galima pasakyti tik tiek, kad studentų – sekso darbininkų bendruomenė Velse egzistuojanti, bet sunku paaiškinti jų motyvus ir poreikius. Būtent dėl šios priežasties ir inicijuojamas projektas.

Nacionalinės studentų unijos atstovė moterų reikalams Stephanie Lloys teigė, kad gandai apie prostitutėmis dirbančias studentes sklando jau seniai, bet reikia patikimos informacijos ir įrodymų, idant būtų galima sukurti informacijos tinklą, nukreipti merginas reikiama linkme konsultacijoms ir paramos programoms internete. Anot St.Lloyd, elektroninė paramos sistema galėtų būti veiksmingiausias pagalbos šioms merginoms būdas, nes, anot jos, su tokiomis problemomis susiduriančios moterys retai kada gali apie jas kalbėti atvirai.

REKLAMA

Anglijos Prostitučių kolektyvas (English Collective of Prostitutes), įkūręs paramos liniją Londone, kuria teikiama pagalba telefonu, dar gruodį tvirtino, kad per paskutinius metus sulaukiama vis daugiau skambučių iš studenčių. Paramos linijos iniciatorės neabejoja, kad tokia situacija susiklostė dėl be paliovos augančių studijų kaštų.

Parengta pagal www.bbc.co.uk

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų