Jungtinių Tautų vaikų fondas (UNICEF) pirmadienį paskelbė, kad apie 20 proc. Rusijos paauglių serga depresija, tuo tarpu Vakarų Europos šalyse depresija serga tik apie 5 proc. paauglių.
Panašūs rodikliai yra ir kitose buvusio sovietų bloko šalyse, kurios išgyveno drastiškus pasikeitimus socialinėje ir šeimos sandaroje. UNICEF pranešimas apie vaikų priežiūrą Rusijoje buvo pristatytas per spaudos konferenciją Maskvoje.
Per atskirą interviu „RIA Novosti“ Maskvos valstybinio psichologijos ir edukologijos universiteto vaikų psichologė Ana Cholmogorova sakė, kad nuo 10 iki 15 proc. moksleivių serga sunkia depresija ir jiems reikia gydytojų pagalbos.
UNICEF teigia, kad alkoholis ir narkomanija yra ir paauglių psichikos sutrikimų simptomai, ir priežastys. Pamažu mažėja narkotikus vartojančių nepilnamečių, bet šiuos pokyčius atsveria alkoholio vartojimas. Alkoholį pradeda vartoti vis jaunesni moksleiviai. Oficialiai registruotų jaunesnių nei 14 metų alkoholikų nuo 2000 iki 2009 metų padaugėjo 60 proc.
Rusijoje paauglių savižudybės taip pat viršija pasaulio vidurkį. Iš 100 tūkst. paauglių nuo 15 iki 19 metų amžiaus pasaulyje nusižudo apie 10. Tuo tarpu Rusijoje pirmajame XXI amžiaus dešimtmetyje kasmet nusižudė apie 30-31 iš 100 tūkst. to paties amžiaus paauglių.