Vienas iš gyvybiškai svarbių Ukrainos valdžios išbandymų, leidinio teigimu, bus tai, kokiu jie būdu sugebės organizuoti mažos oligarchų grupės, viešpataujančių šalies ekonomikos gyvenime, puolimą.
P. Porošenka pirmą sykį paviešino tvirtą nusiteikimą susilpninti mirtinus oligarchų gniaužtus kovą, kai jis nušalino Ihorį Kolomoiskį iš gubernatoriaus pareigų. Parlamentas netrukus demonizavo ekonomikos dujų sektorių, energetikos magnato Dmitrijaus Firtašo galios simbolį. Prokuratūra kvestionuoja Rinato Achmetovo, turtingiausio šalies žmogaus, stambiausio Ukrainos termoelektrinės generatoriaus įsigijimo aplinkybes.
Tačiau P. Porošenkai reikia veikti labai atsargiai (tuo labiau, kad jis ir pats yra oligarchas). „Veiksmai, kurių imsis valdžia prieš magnatus privalo būti teisingi ir skaidrūs“, – perspėja „Financial Times“.
Ukrainos prezidentas praėjusią savaitę sąžiningai perspėjo verslininkus, kurie bandė šantažuoti valstybę, kad šių laukia bausmės. Tokie žodžiai sekė po to, kai paaiškėjo, kad „šachtininkų protesto“ akcija Kijeve buvo organizuota vienos iš R. Achmetovo valdomų įmonių. Tačiau darbininkai neturėtų netekti teisės savo teisėtam norui skelbti protesto akcijas, teigiama leidinyje.
Svarbu, kad valdžios vykdomos reformos sustiprintų šalies vadovo reputaciją ne tik ES ar JAV, tačiau ir ukrainiečių akyse. „P. Porošenka, tikriausiai žino, kad pralaimėjęs šią kovą jis suteiktų persvarą Vladimirui Putinui ir Kremliui“, – dėl gresiančių iššūkių Ukrainos prezidentui menkai paguodžia „Financial Times“.