Kaip rašo „Ukrinform“, tai Aukštajam antikorupciniam teismui pranešė Specializuotosios antikorupcinės prokuratūros prokurorė Jelena Drobotova.
„Remiantis tyrimo turima informacija, A. Odarčenka kirto sieną su Rumunija ir po to kreipėsi į Rumunijos valstybines institucijas, prašydamas suteikti jam prieglobstį šioje šalyje“, – sakė ji.
Anot J. Drobotovos, rugsėjo 17 d. liaudies deputatas A. Odarčenka paprašė savo vairuotoją išlaipinti jį centrinėje Kijevo dalyje, atidavė jam tris savo mobiliuosius telefonus ir paprašė juos įkrauti. A. Odarčenka vairuotojui pareiškė, kad pats nuvažiuos iki Aukščiausiosios Rados ir į namus. Nuo to laiko vairuotojas A. Odarčenkos nematė.
Dėl A. Odarčenkos pabėgimo prokurorė pateikė prašymą pervesti jo 15 mln. grivinų (apie 330 tūkst. eurų) užstatą į valstybės pajamas, taip pat skirti liaudies deputatui kardomąją priemonę – suėmimą.
Tyrimo teisėjas šį prokurorės prašymą patenkino.
„Prašymas dėl užstato tenkinamas. Pervesti A. Odarčenkos 15 mln. grivinų užstatą į valstybės biudžeto specialųjį fondą... Skirti kardomąją priemonę – suėmimą. Liaudies deputato suėmimo atveju jis turi būti pristatytas į teismą“, – nusprendė teisėjas.
Kaip anksčiau pranešė „Ukrinform“, liepos 25 d. Aukštasis antikorupcinis teismas pradėjo iš esmės nagrinėti liaudies deputato A. Odarčenkos, kaltinamo neteisėtos naudos suteikimu tuometiniam Valstybinės infrastruktūros atkūrimo ir plėtros agentūros vadovui Mustafai Najemui, bylą.
Liaudies deputatas siūlė pareigūnui neteisėtą naudą bitkoinais, kuri tuo metu buvo ekvivalentišką 10 tūkst. dolerių, už pagalbą priimant sprendimą dėl lėšų skyrimo iš Ginkluotos agresijos padarinių likvidavimo fondo universiteto, kuriame parlamentaras eina rektoriaus pareigas (sutarties galiojimas sustabdytas), pastatų remontui. Siūlomo kyšio suma turėjo sudaryti 8 proc. finansavimo apimties.
Rugsėjo 19 d. Aukštasis antikorupcinis teismas paskelbė A. Odarčenkos tarptautinę paiešką, kadangi rugsėjo 18 d. jis neatvyko į teismo posėdį ir nepranešė apie neatvykimo priežastis.