„Rytiniame fronto linijų ruože kariai mažai diskutuoja apie prezidento Zelenskio pergalės plano pristatymą Vašingtone. Nėra jausmo, kad tai sumažins būtinybę toliau kovoti, siekiant atsilaikyti prieš nuolatinį Rusijos puolimų spaudimą. Nei karo pabaigos, nei iliuzijų apie ramybę po mūšių nėra“, – rašoma straipsnyje.
Leidinyje pažymima, kad tokie terminai kaip „pergalės planas“ sunkiai taikomi dabartinei padėčiai rytiniame Ukrainos fronte.
„Kasdien susiduriame su skubiais iššūkiais. Mūsų karių per mažai, o rusų karių – per daug. Mums trūksta amunicijos. Tai senos problemos, prie kurių esame įpratę“, – kalbėjo 25-erių Ukrainos 93–iosios brigados karys, slapyvardžiu „Nara“.
Pasak jo, viena pagrindinių dilemų – kaip sunaikinti kuo daugiau Rusijos karių, trūkstant tam reikalingos technikos.
„Mirties kvapas visur aplink“
„The Times“ rašo, kad kasdienės Ukrainos karių patirtys ties „nuline“ linija yra tikras košmaras, kurį žodžiais sunku apibūdinti.
Po dangumi, nusėtu rusiškais dronais, pėstininkams dažnai tenka naktį vieniems arba poromis žingsniuoti atvirais laukais kelis kilometrus, kad pasiektų savo pozicijas. Kartą ten atsidūrę, jie gali mėnesį praleisti tuose pačiuose bunkeriuose iki kitos rotacijos.
Vienas sužeistas Ukrainos karys, 50-metis Oleksijus, trumpai apibūdino gyvenimą po dronais–kamikadzėmis fronto linijoje: „Oras nuolat virpa nuo dronų ir virš galvos švilpiančių sviedinių. Jausmas toks, lyg kiekvieną akimirką kažkas bandytų tave nužudyti. Nesvarbu, koks drąsus esi ar stengiesi būti – tai šokas. Ir tu tai nuolat jauti. Mirties kvapas visur aplink.“
Bendra Ukrainos pajėgų padėtis nėra daug optimistiškesnė, teigiama straipsnyje.
Zelenskio pergalės planas
Ukrainos prezidentas V. Zelenskis anksčiau pranešė, kad jo pristatytame pergalės plane nėra numatytos derybos su Rusija. Planas yra skirtas stiprinti Ukrainą, kad Rusija būtų priversta sėsti prie derybų stalo teisingomis sąlygomis.
Jis taip pat yra nurodęs, kad siekia lapkričio mėnesį surengti dar vieną tarptautinį viršūnių susitikimą dėl taikos, kuriame būtų išdėstyta jo vizija, kaip užbaigti karą. Į renginį būtų kviečiama Rusija.
V. Putinas yra sakęs, kad Maskva prie taikos derybų stalo sės tik tokiu atveju, jei Ukraina atsisakys keturių savo regionų.