• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sausio viduryje padažnėjo bepiločių lėktuvų atakos prieš Rusijos naftos terminalus. Šios atakos ne vien kelia grėsmę Vladimiro Putino energetikos išteklių eksportui, bet ir visai Rusijos ekonomikai.

Sausio viduryje padažnėjo bepiločių lėktuvų atakos prieš Rusijos naftos terminalus. Šios atakos ne vien kelia grėsmę Vladimiro Putino energetikos išteklių eksportui, bet ir visai Rusijos ekonomikai.

REKLAMA

Ankstyvą sausio 24-osios rytą galimas dronų smūgis sukėlė didžiulį gaisrą į eksportą orientuotoje „Rosneft“ priklausiančioje naftos perdirbimo gamykloje. Pati gamykla yra pietiniame Rusijos Tuapsės mieste, Juodosios jūros pakrantėje.

Nepriklausomas Rusijos portalas „The Moscow Times“ teigė, jog šis incidentas buvo jau ketvirta galima dronų ataka prieš Rusijos naftos ir dujų infrastruktūrą per pastarąją savaitę.

Svarbus karo pinigų šaltinis

Naujienų portalo „Newsweek“ teigimu, Rusija yra priklausoma nuo savo naftos eksporto ir energetikos pramonės. Ši pramonė sudaro apie 30 proc. šalies biudžeto pajamų ir yra labai svarbus Rusijos finansavimo šaltinis kare prieš Ukrainą.

REKLAMA
REKLAMA

„Problemos Rusijos perdirbimo gamyklose tapo sisteminės“, – teigė Ukrainos vidaus reikalų ministro patarėjas Antonas Heraščenka socialiniame tinkle X po Taupsės gaisro.

REKLAMA

Ne viena ataka

Sausio 18 d. Ukraina bepiločiu lėktuvu atakavo Sankt Peterburgo naftos terminalą, esantį maždaug už 620 km. nuo Ukrainos sienos. Tai buvo pirmas kartas, kai dronas nusitaikė į V. Putino gimtąjį Leningrado regioną nuo karo pradžios.

Sausio 21 d. kita Ukrainos dronų ataka netoli Sankt Peterburgo, smogė pagrindiniam dujų eksporto terminalui – „Novatek“. Buvo sukeltas didelis gaisras ir sustabdytas degalų tiekimas. Eksporto terminalas yra Ust-Lugos uoste – didžiausiame Rusijos uoste prie Baltijos jūros.

REKLAMA
REKLAMA

Gali paralyžiuoti ekonomiką

Naujienų agentūra „Bloomberg“ teigė, kad jei Ukrainai pavyktų sėkmingai smogti dviem pagrindiniams Rusijos naftos terminalams Baltijos jūroje – Ust-Lugos ir Primorsko – tai galėtų sustabdyti 1,5 mln. barelių (178 mln. litrų) naftos per dieną eksportą į kitas šalis. Tai Rusijai kainuotų milijardus. Šie du terminalai 2023 m. sausio-lapkričio mėnesiais sudarė daugiau kaip 40 proc. viso Maskvos naftos eksporto jūra.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

A. Heraščenka pabrėžė, kad iki šiol sausį buvo užfiksuoti mažiausiai šeši tokie incidentai. Nors pastarosiomis savaitėmis išpuoliai prieš Rusijos energetikos infrastruktūrą suintensyvėjo, tačiau 2023 m. buvo užfiksuota keletas tokių mažesnių incidentų.

Naikinami traukiniai

Ukrainos partizanai 2023 m. spalį susprogdino Rusijos traukinius, kuriuose buvo gabenami degalai. Tai pranešė Ukrainos nacionalinis pasipriešinimo centras, veikiantis kaip informacinis centras valdomas Ukrainos ginkluotųjų pajėgų.

„Tai bus didelis galvos skausmas Rusijos karo veiksmams. Dabartinės atakos kol kas yra nedidelės, jose naudojama saujelė dronų, tačiau jie jau padarė nemažai žalos. Kai Ukraina pradės masiškai atakuoti tuos uostus, tada Rusijos priešlėktuvinė gynyba nesugebės sustabdyti rezultato, net ir sunaikinus 99 proc. visų dronų“, – socialiniame tinkle X teigė atviro šaltinio žvalgybos kanalas „Tendar“.

taip ir reikia putleriui,akis už akį. Taip ir toliau.
putler mano kad aliaskos pardavimas jav buvo neteisėtas, tačiau tai neturi reikšmės nes rusijos imperija išnyko 1917
karą neišmanai:zenitinė patriot nasams ir irisT iškapotų visas tavo eskadriles
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų