Penktadienį Ukrainos sostinėje Kijeve surengtas protestas prieš šalies narystę NATO, o narystei aljanse nepritariantys parlamentarai blokavo šalies parlamento darbą, rašo interneto tinklapis kyivpost.com.
Apie 1000 susirinkusiųjų prie Ukrainos parlamento skandavo šūkius "NATO - ne", o pačią organizaciją kaltino bandymu pavergti slavų tautas. Protestuotojai siekė, kad įstatymų leidėjai atšauktų prašymą tapti NATO nare.
Šis protestas prieš NATO - pastaruoju metu ne pirmasis. Trečiadienį Krymo pusiasalio mieste Simferopolyje, Lenino aikštėje daugiausia už artimus ryšius su Rusija pasisakančių Ukrainos partijų nariai reiškė nepasitenkinimą dėl naujosios proeuropietiškos vyriausybės planų tapti NATO nare. Pirmadienį Ukrainos Vyriausybė oficialiai paragino Briuselį pradėti diskusijas dėl prisijungimo prie Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacijos.
Kryme protestavusieji narystę NATO prilygino dūriui peiliu į draugų rusų nugarą, o šalies ateitį matė sąjungoje su Rusija. Tokias Krymo gyventojų nuotaikas paaiškina tai, kad šiame regione gyvena daug etninių rusų, Rusija čia turi keletą karinių bazių bei laiko savo Juodosios Jūros laivyną.
Ria Novosti duomenimis, neseniai paskelbtoje Ukrainos gyventojų apklausoje apie pusė ukrainiečių pasisako prieš narystę šioje organizacijoje, nes bijo, kad ji gali įtraukti šalį į nepageidaujamus karinius konfliktus. Neseniai premjerė Julija Tymosšenko pareiškė, kad Ukraina NATO nare taptų tik jei šiam žingsniui būtų pritarta referendume.
NATO populiarumas Ukrainoje ypač krito po bombardavimų Serbijoje ir pajėgų įvedimo į Afganistaną. Šie veiskmai vertinami kaip agresija.
Paprašyti pakomentuoti neigiamą ukrainiečių nusistaymą bei protestus NATO atstovai teigė, kad Ukrainos gyventojams trūksta informacijos apie aljansą.