Pažymima, kad šalyje išplėsta mobilizacija, o kariuomenė vykdo vyrų patikrinimus net gatvėse. Tokiuose miestuose kaip Kyjivas kai kurie vyresni nei 25 metų vyrai, kurie, nepaisydami nurodymų, neužsiregistravo į kariuomenę ir bijo būti pašaukti, beveik neišeina iš namų.
„Siekiant kompensuoti nuostolius ir suformuoti naujas brigadas, Ukrainai kas ketvirtį reikia mažiausiai 50 000 naujų karių, o iki šių metų pabaigos – iš viso 200 000“, – pabrėžiama leidinyje.
Ukraina atsilieka
Kaip leidinys sužinojo iš Europos saugumo sluoksnių, Ukraina pastaraisiais mėnesiais gerokai atsilieka nuo šių rodiklių.
Pasak pulkininko Markuso Reisnerio, Terezijos karo akademijos Vienoje karininkų rengimo instituto vadovo, naujų karių poreikis yra dar didesnis. Jis aiškina, kad nuo 2022 m. Ukraina prarado didelę dalį savo kovinės patirties.
„Be to, daugelio likusių karių fizinė ir psichologinė būklė yra nestabili, nes kariuomenė beveik nepajėgia vykdyti rotacijos“, – aiškino jis.
Verbuoja ir kalinius
Atsižvelgdama į karių trūkumą, Ukraina pradėjo verbuoti kalinius. Verbavimas grindžiamas nauju įstatymu, kurį gegužės mėnesį priėmė Ukrainos parlamentas. Pagal šį įstatymą kaliniai gali būti lygtinai paleisti į laisvę, kad pagal sutartį galėtų pradėti tarnybą Ukrainos ginkluotosiose pajėgose.
Tai taikoma, pavyzdžiui, nuteistiesiems už prekybą narkotikais, smurtinius nusikaltimus ir kai kurias žmogžudystes. Programoje negali dalyvauti kaliniai, nuteisti už tyčinį dviejų ar daugiau asmenų nužudymą, seksualinius nusikaltimus arba sunkius korupcinius nusikaltimus.
„Paleistų nusikaltėlių naudojimas šiame kare nėra naujiena. Rusija savo gretas kaliniais papildo nuo 2022 m. vasaros. Tūkstančiai jų buvo sunkiai sužeisti arba žuvo vien 2023 m. kovose dėl Rytų Ukrainos Bachmuto miesto.
Tai, kad Ukrainos kariuomenė dabar taip pat verbuoja karius kalėjimuose, rodo padėties rimtumą. V. Putino kariuomenė perima iniciatyvą visuose frontuose ir pamažu žengia į šalies rytus. Pagrindinė Ukrainos problema – karių trūkumas“, – pabrėžia leidinys.
Rusų pajėgos didesnės nei karo pradžioje
Vakarų analitikų skaičiavimais, V. Putino kariuomenė šiuo metu Ukrainoje yra dislokavusi apie pusę milijono karių, t. y. maždaug dvigubai daugiau nei invazijos pradžioje. Nors modernios Rusijos ginkluotosios pajėgos yra sunaikintos, o atskirų dalinių kokybė prastėja, šalis turi pranašumų dėl didžiulės personalo masės ir materialinės bazės.
Nuo invazijos pradžios buvo mobilizuoti šimtai tūkstančių vyrų. Be to, Rusija, siekdama pritraukti savanorius, siūlo didelius atlyginimus, palyginti su vidutiniu uždarbiu šalyje.
Pažymėtina, kad kai kurių kalėjimų vadovybė siekia savų interesų ir, regis, nenori paleisti kalinių, kad neprarastų „pigios darbo jėgos“.