• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukrainos dronai pakeitė karo eigą, rašo „The Telegraph“. Dėl dronų keitėsi tankų ir jų operatorių veiksmai fronte. Tankistai buvo priversti būti atsargesni.

Ukrainos dronai pakeitė karo eigą, rašo „The Telegraph“. Dėl dronų keitėsi tankų ir jų operatorių veiksmai fronte. Tankistai buvo priversti būti atsargesni.

REKLAMA

Kaip rašo leidinys, dronų pilna visur. Dalis jų neša granatas arba yra prikrauti sprogmenų.

„Priešiški ir draugiški bepiločiai orlaiviai kerta oro erdvę, medžiodami vertingus taikinius, pavyzdžiui, sunkiąją ginkluotę ir artileriją“, – Vašingtone įsikūrusiam Europos politikos analizės centrui rašė Davidas Kiričenka.

„Šis oro katės ir pelės žaidimas iš esmės pakeitė tankų taktiką“, – sako jis.

Kaičiasi tankų kare taktika

Tankai galėdavo riedėti mūšio lauke dienos šviesoje ir jų operatoriai nebijodavo žūti – jiems grėsmę keldavo tik nelygūs paviršiai, minos, artilerija, tačiau egzistencinis pavojus nekildavo. Tankai buvo matomi kaip neatsiejama mūšio dalis, puolimui skirta priemonė.

Vis dėlto karas Ukrainoje parodė, kad mūšio lauke labai svarbios dronų technologijos. Jos pastaraisiais metais vystėsi greičiau nei priešlėktuvinė gynyba.

REKLAMA
REKLAMA

Kai 2022 m. vasarį Rusijos kariuomenė pradėjo galingas tankų atakas Ukrainos gilumoje, ji susidūrė tiesiai su dronų revoliucija. Rusijos tankų kolonas, išsirikiavusias palei į Kyjivą vedančius greitkelius, nuolat stebėjo Ukrainos dronai. Vėliau dronai buvo pradėti naudoti ne tik stebėjimui, bet ir atakoms, jų buvo visur. Šiandien Ukraina per metus pagamina tris milijonus 500 dolerių kainuojančių dronų.

REKLAMA

 

Dauguma tankų buvo suprojektuoti tais laikais, kai dažniausiai buvo atakuojama iš šonų ir priekio. Siekdami apsaugoti tankus nuo labiausiai tikėtinų atakų, inžinieriai išretino viršutinę ir galinę tankų šarvų dalį ir sustiprino bokštelio priekinės dalies ir korpuso priekinio lanko šarvus.

Tačiau dronai gali smogti kampu, kuris taikosi į šią silpnesnę vietą.

„2024 m. 500 dolerių kainuojantis FPV dronas gali sunaikinti milijonų vertės tanką“, – sako karininkas Bohdanas.

REKLAMA
REKLAMA

Dronai dabar yra vieni didžiausių Rusijos ir Ukrainos tankų žudikų. Dėl to tankai pasidarė nebe tokie efektyvūs mūšio lauke. Tankų operatoriai buvo priversti ieškoti priedangos ir būti kur kas atsargesni nei anksčiau.

Ukrainos skaičiavimu, nuo karo pradžios Rusija neteko beveik 9 000 tankų ir beveik 18 000 šarvuočių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų