• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ispanijoje trečiadienį pradėtas tirti atvejis, kuomet moteris mirė nuo kraujo išsiliejimo į smegenis. Ji neseniai buvo skiepyta „AstraZeneca“ vakcina nuo COVID-19.

Ispanijoje trečiadienį pradėtas tirti atvejis, kuomet moteris mirė nuo kraujo išsiliejimo į smegenis. Ji neseniai buvo skiepyta „AstraZeneca“ vakcina nuo COVID-19.

REKLAMA

43-ejų matematikos mokytoja buvo paskiepyta kovo 3-ąją, tačiau praėjus kelioms valandoms pasijuto blogai ir nuvyko į ligoninę. Moteris skundėsi galvos skausmais, tačiau gydytojai nurodė, kad tai gali būti standartinis pašalinis vakcinos poveikis, skelbiama „Diario Spur“ leidinyje, kurį cituoja „The Independent“.

Moteris grįžo į ligoninę kovo 13-ąją, tačiau medikai nenustatė jokių rimtesnių sveikatos problemų. Dar po keturių valandų MRT parodė, kad smegenyse yra susikaupę skysčiai, todėl buvo nuspręsta nedelsiant operuoti.  

Kovo 16-ąją moteris mirė.

Cituojami valdžios atstovai tvirtina, kad jos COVID-19 testas buvo neigiamas, moteris neturėjo žinomų lėtinių ligų. Ispanijos sveikatos ministerija jau pranešė apie šį atvejį Europos vaistų agentūrai.

REKLAMA
REKLAMA

Pasaulyje – vos 11 tokių atvejų iš 17 mln. skiepų

Ispanijoje, įskaitant šį atvejį, buvo užfiksuoti trys trombozių atvejai žmonėms, kurie anksčiau buvo skiepyti „AstraZeneca“ vakcina.Šioje šalyje, kaip ir daugelyje kitų Europos valstybių, buvo priimtas sprendimas nuo pirmadienio stabdyti skiepijimą „AstraZeneca“ vakcina po pranešimų apie galimus trombozės atvejus.

REKLAMA

Ispanijos vaistų agentūros vadovė Maria Jesus Lamas pareiškė, kad mokytojos atvejis yra pirmasis žinomas smegenų venų trombozės atvejis vakcinuotam žmogui. „Pasaulyje tokių yra užfiksuota nedaug, 11 šiuo metu, vakcinavus 17 mln. „AstraZeneca“ dozių“, – pažymėjo ji spaudos konferencijos metu.

Marbeljos regioninė vyriausybė „Junta de Andalucia“ trečiadienį paskelbė pareiškimą, kuriame teigiama, kad mokytojos atvejis susijęs su tromboze, „savaime, nors ir retai, gali pasireikšti visiems gyventojams“. „Šiuo atveju tromboziniai reiškiniai yra siejami su trombocitų kiekio kraujyje sumažėjimu“, – teigiama pranešime.

REKLAMA
REKLAMA

Pasaulis 2021-aisiais susidurs su precedento neturinčia humanitarine krize. Šalims visą dėmesį koncentravus į kova su Covid-19 pandemiją, valstybės, kuriose vystosi konfliktai ir kurios susiduria su didelėmis krizėmis, yra priverstos verstis pačios – labiausiai pažeidžiami žmonės Žemėje už tai moka didžiulę kainą, perspėja Tarptautinio gelbėjimo komiteto (IRC) atstovai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų