„Tų regionų išvalymas ir saugios zonos sukūrimas juose sudarytų sąlygas grįžti namo 1,7 mln. piliečių“, - sakė R.T.Erdoganas žurnalistams Ankaros oro uoste.
NATO „tvirtai solidarizuojasi“ su Turkija prieš terorizmą, sako Aljanso vadovas
NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas antradienį pareiškė, kad karinis aljansas tvirtai palaiko savo svarbią narę Turkiją „siaubingų teroro aktų“ akivaizdoje ir tęsiantis nestabilumui prie šalies pietinių sienų.
„NATO labai atidžiai stebi įvykius; reiškiame tvirtą solidarumą su mūsų sąjungininke Turkija“, – A.Stoltenbergas sakė atidarydamas visų 28 Aljanso šalių nepaprastąjį susitikimą, sušauktą Ankaros prašymu.
„Jokių formų terorizmas negali būti toleruojamas arba pateisinamas. Šiandien teisingai ir laiku surengėme šį susitikimą, kad aptartume nestabilumą prie Turkijos durų slenksčio ir NATO sienų“, – pabrėžė jis.
Turkija, kuri yra vienintelė musulmoniška Aljanso narė ir viena pajėgiausių jo narių, paprašė surengti šį susitikimą po praeitą savaitę pietiniame Suručo mieste įvykdyto kruvino sprogdinimo, dėl kurio Ankara kaltina „teroristus“.
J.Stoltenbergas nekomentavo Turkijos sprendimo pradėti smūgius prieš džihadistų judėjimą „Islamo valstybė“ (IS) ir kurdų kovotojus Sirijoje, apjungdama savo kampanijas į platesnį „karą su teroru“, nors abi šios grupės įnirtingai kaunasi viena su kita.
Dėl šio žingsnio kilo abejonių, ar Turkija labiau suinteresuota suvaržyti kurdų pajėgumus Sirijoje ir Irake, ar pašalinti IS grėsmę.
J.Stoltenbergas sekmadienį sakė Britanijos nacionaliniam transliuotojui BBC, kad „savigyna turi būti proporcinga“ ir kad per antradienį vyksiantį posėdį Turkijai bus užduota nuodugnių klausimų apie šį akivaizdų strategijos pasikeitimą.
NATO sąjungininkai, vadovaujami Jungtinių Valstijų, iki šiol laikė kurdų kovotojus Sirijoje ir Irake viena iš veiksmingiausių jėgų kovoje su „Islamo valstybe“.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.