„Turkija ir Jungtinės Valstijos ką tik pasirašė dokumentą dėl mokymo ir aprūpinimo (programos)“, – žurnalistams sakė Turkijos užsienio reikalų ministras Mevlutas Cavusoglu (Mevliutas Čavušohlu).
Vienas JAV ambasados darbuotojas, su kuriuo susisiekė naujienų agentūra AFP, patvirtino, kad sutartis buvo pasirašyta Ankaroje Turkijos URM sekretoriaus pavaduotojo Feriduno Sinirlioglu (Fariduno Sinirliohlu) ir JAV ambasadoriaus Johno Basso (Džono Baso).
Šis pranešimas žymi pabaigą kelis mėnesius trukusiose sudėtingose derybose tarp NATO sąjungininkių, kaip būtų galima apmokyti Sirijos sukilėlių pajėgas ir į kurį priešą jos turėtų sutelkti dėmesį.
Turkija, griežtai kritikuojanti Sirijos prezidentą Basharą al Assadą (Bašarą Asadą), nori, kad sukilėlių frakcijos būtų apmokytos kautis tiek su Damasko režimu, tiek su džihadistų judėjimu „Islamo valstybė“ (IS), užėmusiu dideles teritorijas Irake ir Sirijoje, prie sienos su Turkija.
Vašingtonas, kurio aviacija nuo praeitų metų atakuoja IS taikinius Sirijoje, nori, kad sukilėliai prisidėtų prie pastangų įveikti džihadistus.
„Tos pajėgos kausis tiek su „Daesh“ ir kitomis ten veikiančiomis teroristinėmis organizacijomis, tiek su režimu“, – sakė M.Cavusoglu, vartodamas alternatyvų IS pavadinimą.
JAV vyriausybė tikisi, kad ši programa galės būti pradėta įgyvendinti kovo pabaigoje, kad pirmosios apmokytų sukilėlių grupės būtų parengtos iki šių metų pabaigos, nurodė Pentagonas.
Per pirmuosius šios programos įgyvendinimo metus bus siekiama apmokyti daugiau negu 5 tūkst. sirų, o per visą trejų metų laikotarpį – ir viso 15 tūkst. sukilėlių.
Kovotojų mokymai vyks Turkijos mieste Kiršehyre šalies vidurio regione.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.