Komisija, kurios nutartys yra privalomos populiariam socialiniam tinklui, pabrėžė, jog D. Trumpas „sukūrė aplinką, kur buvo galimas rimtas smurto pavojus“, kuomet komentavo savo šalininkų siautėjimą JAV Kapitoliuje sausio 6 dieną.
Vis tik komisija pažymėjo, kad platformai „nedera taikyti neterminuotą ir nestandartinę [paskyros] įšaldymo neribotam laikui bausmę“, ir paragino „Facebook“ per pusmetį „iš naujo išnagrinėti šį klausimą, siekiant nustatyti ir pagrįsti proporcingą atsaką“.
D. Trumpo paskyra buvo užblokuota, kelioms interneto platformoms pašalinus socialinius tinklus itin aktyviai naudojusį lyderį dėl komentarų, kuriuose buvo įžvelgta riaušių kurstymo po sausio 6 dieną įvykusio JAV Kapitolijaus šturmo, pareikalavusio kelių gyvybių.
Nors daugelis sveikino sprendimą užblokuoti D. Trumpą, kai kurie politiniai lyderiai ir analitikai reiškė susirūpinimą dėl fakto, kad svarbios IT platformos vienašališkai gali tildyti reikšmingus politinio diskurso balsus.
Tiek „Facebook“, tiek „Twitter“ teigė, kad D. Trumpas buvo užblokuotas, nes pažeidinėjo šių platformų taisykles. Bendrovės atkreipė dėmesį, ir kad JAV prezidentui buvo ilgą laiką taikoma išimtis, kadangi jo komentarai buvo laikomi vertais nušviesti.
Po riaušių Kapitolijuje D. Trumpui nebeliko beveik jokių galimybių naudotis socialine žiniasklaida, kurią jis savo prezidentavimo metais pasitelkdavo savo idėjoms propaguoti.
Antradienį D. Trumpas pristatė savo interneto platformą, kurioje tiesiogiai bendraus su amerikiečiais, tačiau žiniasklaida atkreipia dėmesį, kad ji panašesnė į tinklaraštį, o ne socialinį tinklą.