Prancūzijos atstovai pranešė, kad lavina pražudė keturis ir pradangino tris šios šalies gyventojus. Kiti žuvusieji ir dingusieji – įvairių tautybių alpinistai.
Gelbėtojai sekmadienį išgelbėjo 13 žmonių, tačiau gelbėjimo operaciją teko baigti dėl prastų oro sąlygų.
Manaslu yra aštuntasis pagal aukštį pasaulyje kalnas, laikomas viena iš pavojingiausių viršukalnių. Per kelerius pastaruosius metus ant jo šlaitų žuvo daug žmonių, ir tik keli šimtai sėkmingai įkopė į viršūnę.
Nepale stūkso aštuonios iš 14 aukštesnių nei aštuonių kilometrų aukščio viršukalnių, įskaitant pačią aukščiausią – Everestą. Kasmet jos pritraukia tūkstančius alpinistų.
Daugiausiai jų atvyksta pavasarį, kai orų sąlygos Himalajuose palankiausios, tačiau trumpas kopimo laikotarpis taip pat atsiveria rugsėjo pabaigoje ir spalį, pasibaigus musoninėms liūtims.
Lietuvos spauda rašo, kad iki šiol didžiausia Nepale alpinizmo nelaimė įvyko 1995 metais, kai didžiulė sniego griūtis smogė japonų turistų stovyklai ant Everesto šlaitų. Tąsyk žuvo 42 žmonės, iš jų 13 Japonijos piliečių.
Didžiausia nelaimė ant Manaslu įvyko 1972 metais, kai sniegas užvertė Pietų Korėjos alpinistų ekspediciją, kopusią šiaurės rytiniu šlaitu. Tarp 15 žuvusiųjų buvo dešimt šerpų ir korėjietis ekspedicijos vadas.