Remiantis pranešimais, Rusijos telekomunikacijų reguliavimo tarnyba jau anksčiau šią savaitę blokavo „Dožd“, kaltindama ją „ekstremizmo kurstymu, Rusijos piliečių piktnaudžiavimu, masiniu visuomenės ramybės ir saugumo sutrikdymu ir protestų skatinimu“, skelbia BBC.
Ketvirtadienį kanalas internetu paskelbė paskutinę savo laidą.
„Karui ne“, – darbuotojams išėjus iš studijos pasakė viena iš kanalo įkūrėjų Natalija Sindejeva.
Tada kanalas pradėjo leisti filmuotą medžiagą iš Čaikovskio „Gulbių ežero“ baleto.
Baletas buvo liūdnai naudojamas sovietmečio radijo ir televizijos laidose devintajame dešimtmetyje, minint lyderių mirtį, o vėliau – per 1991 m. perversmą, prisidėjusį prie Sovietų Sąjungos pabaigos.
Veiklą baigia ir kitos žiniasklaidos priemonės
Rusijos generalinis prokuroras šią savaitę nurodė šalies žiniasklaidos priežiūros institucijai „apriboti prieigą“ ne tik prie šio kanalo, bet ir prie populiarios radijo stoties „Echo Moskvy“, kuri anksčiau ketvirtadienį paskelbė nutraukianti veiklą.
Valdžios teigimu, draudimas susijęs su „tikslingu ir sistemingu“ informacijos, raginančios imtis ekstremistinių ir smurtinių veiksmų, skelbimu.
Pareigūnai taip pat pareiškė, kad žiniasklaidos priemonės nubaustos už „tyčia melagingos informacijos apie Rusijos karių veiksmus“ Ukrainoje skleidimą.
Sprendimas likviduoti „Echo Moskvy“ tapo dar vienu smūgiu nepriklausomai žiniasklaidai Rusijoje, kur spaudos laisvė sparčiai smunka.
Dešimtys žiniasklaidos darbuotojų ir nepriklausomų leidinių, įskaitant „Dožd“, neseniai buvo paskelbti teisėsaugos „užsienio agentais“.
Šis statusas, nuo sovietmečio turintis visuomenėje neigiamą konotaciją, reiškia, kad jo turėtojai gali sulaukti baudų, jei neatskleidžia savo finansavimo šaltinių ir atitinkamai nežymi savo turinio, įskaitant žinutes socialinėje žiniasklaidoje.