Anot leidinio, tokia informacija pateikiama slaptoje ataskaitoje, kurią Ukraina perdavė savo Vakarų sąjungininkams.
Ataskaitoje teigiama, kad dronų „Shahed-131“ modelyje buvo rasti 52 Vakarų bendrovių pagaminti elektros komponentai, o „Shahed-136“ modelyje – 57.
Penkios Europos bendrovės buvo įvardytos kaip šių komponentų gamintojos. Tarp gamintojų yra bendrovių, kurių būstinės įsikūrusios JAV, Šveicarijoje, Nyderlanduose, Vokietijoje, Kanadoje, Japonijoje ir Lenkijoje.
Kartu pažymima, kad nėra jokių įrodymų, jog Vakarų bendrovės, kurių dalių rasta dronuose, būtų padariusios kokių nors pažeidimų.
„Irano bepiločių orlaivių gamyba prisitaikė ir daugiausia naudoja komerciškai prieinamus komponentus, kurių tiekimas kontroliuojamas prastai arba visai nekontroliuojamas“, – nurodoma ataskaitoje.
Remiantis muitinės informacija, „beveik visas importas į Iraną vykdomas iš Turkijos, Indijos, Kazachstano, Uzbekistano, Vietnamo ir Kosta Rikos“.
Ataskaitoje nurodoma, kad tarp galimų kovos su dronų gamyba būdų siūlomi „raketų smūgiai šiuos bepiločius orlaivius gaminančioms gamykloms Irane, Sirijoje, taip pat galimai gamybos vietai Rusijos Federacijoje“.
„Pirmiau minėtus veiksmus gali atlikti Ukrainos gynybos pajėgos, jei partneriai suteiks reikiamų naikinimo priemonių“, – cituojama ataskaita.
„Shahed“ yra Irano sukurti dronai.