Migracijos reikalų jaunesnysis ministras Janis Muzalas sakė, kad tas 25 metų vyras buvo užregistruotas Lero saloje spalio 3 dieną, nežinia kada išvyko iš šalies ir vėliau tą mėnesį buvo užregistruotas Kroatijoje.
„Tai vienintelis asmuo, dėl kurio gavome užklausą iš Prancūzijos policijos“, – jis sakė per spaudos konferenciją.
J.Muzalas sakė, kad registracijos procesas atitiko Europos normas, o A.alMohammadas buvo praleistas per Graikijos teritoriją, nes Europos saugumo duomenų bazėje apie jį nebuvo jokios nepalankios informacijos.
Prancūzijos teisėsaugos pareigūnai taip pat sakė, kad A.al Mohammadas nebuvo žinomas šalies kovos su terorizmu tarnyboms.
Serbijos dienraštis „Blic“ anksčiau paskelbė nuotrauką, kurioje esą matomas „Sirijos pasas, išduotas Ahmado alMohammado vardu ... (kuris) įveikė visą Balkanų migrantų maršrutą“.
Oficialiame Serbijos vidaus reikalų ministerijos pranešime sakoma, kad tą Sirijos pasą turėjęs asmuo neseniai buvo užregistruotas Preševo sienos perėjoje tarp Makedonijos ir Serbijos, kur A.alMohammadas oficialiai pasiprašė prieglobsčio.
„Buvo nustatyta, kad jo duomenys sutampa su asmens, kuris spalio 3 dieną buvo identifikuotas Graikijoje. Šiam asmeniui nėra išduotas Interpolo arešto orderis“, – pridūrė ministerija.
Kroatijos pareigūnai patvirtino, kad A.alMohammadas taip pat kirto šią šalį.
„Mes neįvardijome to asmens kaip potencialiai įtartino“, – žurnalistams sakė policijos atstovė Helena Biočič.
Prancūzijos policija sakė, kad tas pasas buvo rastas „netoli vieno iš užpuolikų kūnų“, atliekant tyrimą dėl penktadienį įvykdytų kruvinų atakų bangos Paryžiuje.
Vienas Prancūzijos šaltinis patvirtino naujienų agentūrai AFP, kad pasas, rastas vieno išpuolio vietoje prie nacionalinio stadiono, buvo išduotas Ahmadui alMohammadui, gimusiam 1990 metų rugsėjo 10 dieną.
Tačiau tas pats šaltinis pridūrė, kad šią kol kas nereikėtų skubėti daryti išvadų, nes dar nenustatyta, ar tame dokumente įvardytas asmuo tikrai yra vienas iš trijų mirtininkų, susisprogdinusių stadiono prieigose.
Kai buvo atrastas šis pasas, padidėjo nuogąstavimai, kad kai kurie užpuolikai galėjo patekti į Europą kartu su pabėgėlių banga iš pilietinio karo krečiamos Sirijos.
Tačiau J.Muzalas tvirtino, kad padidėjęs nerimas dėl saugumo neturėtų varžyti pabėgėlių teisių gauti saugų prieglobstį Europoje.
„Gali būti daugiau (tokių džihadistų) ... – (ar dėl to) turėtume išmesti 100 tūkst. žmonių į jūrą?“ – klausė jis.
„Graikija ir Europa privalo išlaikyti labai jautrią pusiausvyrą tarp saugumo ir žmogaus teisių, – pabrėžė Graikijos ministras. – Dauguma (užpuolikų) gimė ir užaugo Vakarų šalyse ... Jie išvyksta iš Vakarų šalių, turėdami galiojančius vakarietiškus pasus, prisideda prie džihado ir sugrįžta.“
Atakose dalyvavo mažiausiai trys prancūzai mirtininkai
Jau žinoma, kad kruvinose atakose Paryžiuje, kurios nusinešė 129 žmonių gyvybes, dalyvavo mažiausiai trys prancūzai savižudžiai sprogdintojai, sekmadienį pranešė miesto prokuratūra.
Du iš tų mirtininkų gyveno Belgijos sostinėje Briuselyje, nurodė Paryžiaus prokuroras Francois Molinsas.
Pasak jo, vienas iš savižudžių buvo 20-metis vyras, susisprogdinęs šalia nacionalinio stadiono, o antrasis, 31 metų vyras, detonavo mirtininko diržą bare Voltero bulvare.
Policija šeštadienį identifikavo pirmąjį užpuoliką - tai 29 metų paryžietis Omaras Ismailas Mostefai. Jis dalyvavo išpuolyje koncertų salėje „Bataclan“, kur žuvo 89 žmonės.
O. I. Mostefai, kurio tapatybė buvo nustatyta pagal nutrauktą pirštą, buvo žinomas žvalgybos tarnyboms. 2010 metais jis buvo išskirtas kaip prioritetinis radikalizavimo taikinys, bet iki penktadienio „niekada nebuvo susietas su kokiu nors teroristiniu tinklu ar sąmokslu“, nurodė prokuratūra.
Skelbiama tarptautinė paieška
Belgija išdavė tarptautinį arešto orderį vyrui, kuris yra įtariamas dalyvavęs Paryžiuje surengtose koordinuotose atakose kartu su savo dviem broliais, sekmadienį pranešė vienas teismo šaltinis.
Tyrimui artimi šaltiniai sakė manantys, kad tie trys broliai yra susiję su penktadienį įvykdytomis atakomis, nusinešusiomis bent 129 žmonių gyvybes.
Vienas iš brolių slapstosi, o kitas yra suimtas Belgijoje – nors neaišku, ar jis dalyvavo tose skerdynėse. Trečiasis susisprogdino prie vienos kavinės judriame Voltero bulvare, sakė šaltiniai.
Prancūzijos policija paskelbė dėl išpuolių ieškomo įtariamojo nuotrauką, įvardijusį jį kaip 26 metų Salahą Abdeslamą. Pareigūnai perspėjo, kad jis yra „pavojingas asmuo“.
Belgijos pareigūnai sulaikė septynis asmenis, kurie yra apklausiami dėl šaudynių ir mirtininkų sprogdintojų atakų Prancūzijos sostinėje, o tyrėjai nustatė, kad per tą operaciją panaudoti du automobiliai buvo išnuomoti Belgijoje, sakė prokurorai.
Anksčiau buvo pranešta, kad policija atliko kelis areštus, šeštadienį surengusi reidus neturtingame Briuselio rajone Molenbeke, kur gyvena daugiausiai imigrantai. To rajono gyventojai anksčiau buvo sieti ir su kitais teroro sąmokslais.
Belgijos premjeras Charles'as Michelis sakė, kad Molenbekas, žinomas kaip radikalizacijos židinys, yra „milžiniška problema“.