Už barikadų – miestas mieste
Atvykėlius čia pasitinka barikadų miškas. Joms panaudota viskas – nuo padangų, baldų, spygliuotos vielos iki smėlio ar sniego maišų. Šiandien Maidano aikštę galime drąsiai vadinti miestu mieste. Vienoje pagrindinių sostinės aikščių išdygusi palapinių gyvenvietė turi ir savo „miliciją“, tvarkdarius, renginių organizatorius ir net gatvių šlavėjus.
Prie kiekvieno įėjimo į Maidano teritoriją ties barikadomis budi šalmus ar kaukes dėvintys vyrai, kurie tikrina įeinančius – taip bandoma saugotis provokatorių. Šie sargybiniai taip pat sulaiko ir bandančius į aikštę patekti neblaivius asmenis.
Ropių ir bulvių kalnai
Prie lauko virtuvių triūsia savanoriai. Dėvintys prijuostes, vienkartinės pirštinės ir respiratorius – taip galima atskirti nuolat maistą keliems tūkstančiams protestuotojų tiekiančius žmones. Pats „valgiaraštis“ labai įvairus – nuo kareiviškos košės iki sriubų ar čia pat vietoje suteptų sumuštinių. Kelios dešimtys savanorių su padėklais ant rankų zuja aplink mitinguotojus, kuriems dalina karštą arbatą su citrina. Minioje retkarčiais galima sutikti vyriškius, kurie maloniai pasiteirauja: „Mums labai reiktų jūsų pagalbos virtuvėje, nors porai valandų, ar sutiktumėte pagelbėti?“. Tiesa, šie prašymai tikrai neatrodo įkyrūs, o ir norinčiųjų padėti, panašu, kad tikrai netrūksta.
Lauko virtuvės pluša ne tik jaunos merginos ar solidaus amžiaus moterys, kurios puikiai išmano, kiek sūdyti košės katilą. Prie šių darbų noriai prisideda ir senjorai. Vienas matytų vaizdų – prie laužo trys garbaus amžiaus senoliai lupo bulves ir ropes, o šalia pūpsantis įspūdingas jau apdorotų daržovių kalnas buvo įrodymas, kad savo darbą senoliai atlieka nepriekaištingai.
Arbatą Maidano aikštėje taip pat nešioja ir „Mis Ukraina 2013“ Hanna Zayachkivska.
Dalijami šilti drabužiai
Apie tai, kad protesto organizatoriai savo darbą išmano, byloja ir tai, kad aikštėje ir jos prieigose veikia net keletas punktų, kur žmonės gali atnešti pledų ir šiltų drabužių, kurie vėliau išdalijami protestuotojams. Šiuose punktuose taip pat darbuojasi savanoriai.
Aikštėje yra net keletas vietų, kur kabinami įvairūs skelbimai – žmonės kviečiami prisidėti prie mitingo organizavimo, atnešti maisto, renkamos aukos.
Lankantis Maidane, stebina čia laiką leidžiančių protestuotojų vienybė. Nuo šiol tai bus ne tik miesto Nepriklausomybės aikštė, bet ir vieta, kur dėl laisvės susibūrė skirtingų kartų, pažiūrų ir socialinių sluoksnių žmones. Naktimis prie laužų budi ne tik bedarbiai, studentai ar neva daug laisvo laiko turintys ir trokštantys bendrauti pensininkai, čia galiam sutikti ir verslininkų, valstybės tarnautojų, mokytojų.
Suvienija malda ir himnas
Į aikštės centre pastatytą sceną beveik kiaurą parą lipa garsiausi Ukrainos atlikėjai ir politiniai veikėjai. Per garsiakalbius skamba muzika ir padrąsinančios kalbos, o neretai ir maldos. Maidane nuolat lankosi dvasininkai, kurie bendrauja su protestuotojais ir telkia juos bendrai maldai.
Keletą kartų per dieną giedamas Ukrainos himnas. Tuomet sustoja visas aplinkui viręs gyvenimas ir mitinguotojai išdidžiai atsistoja sugiedoti tautos dainą.
Nemažiau įspūdingai atrodo ir tai, kad vienam žmogui kažkur minioje sušukus tradicinį pasveikinimą „Slava Ukraine!“ („Šlovė Ukrainai – aut. past.) sugriaudėja atsakydama visa minia „Herojam slava!“ („Šlovė didvyriams!“).
Ant vieno iš pastatų taip pat įrengtas didelis televizoriaus ekranas, per kurį transliuojama ne tik tai, kas vyksta aikštėje, tačiau ir ukrainiečių sportininkų startai – ypatingai boksininkų. Ne nuostabu, nes dabartinis opozicijos ir politinės partijos UDAR (aut. past. "Susivienijimas") lyderis Vitalijus Klyčko praeityje buvo garsus boksininkas.
Ruslana – tautos simbolis
Viena garsiausių Ukrainos dainininkių Ruslana, nuolatos dalyvaujanti protesto akcijose Kijevo Nepriklausomybės aikštėje, ant scenos lipa bene kiekvieną dieną – ne tik rėžti uždegančias kalbas, tačiau ir padainuoti.
Prieš daugiau nei savaitę dainininkė neištvėrė ir mitinguotojams pareiškė, kad susidegins, jeigu ir toliau Ukraina liks dabartinio Viktoro Janukovyčiaus bei valdžios rankose. Atlikėja įsijungė į protesto akciją beveik nuo pat jos pradžios. Prieš kelias savaites ji paskelbė bado streiką.
Ruslanos nusprendė šiuo klausimu nepalaikyti jos vyras Aleksandras Ksenofotntovas. Jis pareiškė, kad distrofikų Europai nereikia, Europai reikia stiprių žmonių. Populiari ir didelį autoritetą turinti 40 metų atlikėja tikėjosi, kad šis žingsnis padės atkreipti ne tik ukrainiečių, bet ir kitų šalių dėmesį į Ukrainoje vykstančią Europos Sąjungos (ES) šalininkų akciją.