Jų pokalbis įvyko sklindant informacijai, kad užpuolikai buvo Tadžikistano piliečiai.
Rusijos žiniasklaida, įskaitant su saugumo tarnybomis susijusius „Telegram“ kanalus, ir vienas įstatymų leidėjas tvirtino, kad keturi įtariami užpuolikai yra tadžikai.
Rusijos valdžios institucijos sakė tik tiek, kad keturi įtariamieji, sulaikyti po penktadienio išpuolio, buvo užsienio piliečiai, o Tadžikistanas atmetė pirminius teiginius, kad išpuolyje dalyvavo jo piliečiai.
„Teroristai neturi nei tautybės, nei tėvynės, nei religijos“, – per pokalbį telefonu V. Putinui sakė E. Rachmonas, teigiama Tadžikistano prezidento kanceliarijos sekmadienį paskelbtame pranešime.
Ši retorika atkartoja panašias ankstesnes E. Rachmono pastabas dėl ekstremizmo.
Pareiškime nebuvo tiesioginės nuorodos į pranešimus apie įtariamų užpuolikų pilietybę.
Atsakomybę už išpuolį prisiėmusi grupuotė „Islamo valstybė“ (IS) aktyviai veikia Tadžikistane, Centrinės Azijos valstybėje, kuri ribojasi su Afganistanu.
Kremlius sekmadienį pranešė, kad abu lyderiai susitarė suintensyvinti bendras kovos su terorizmu pastangas.
Šeštadienį Tadžikistano užsienio reikalų ministerija pareiškė, kad pranešimai, jog su išpuoliu Pamaskvėje susiję jos piliečiai, yra melagingi.
Vidaus reikalų ministerija taip pat nurodė, kad du iš Rusijos žiniasklaidos iš pradžių įvardytų asmenų išpuolio metu buvo Tadžikistane.
Penktadienio vakarą per Maskvos priemiestyje esančioje koncertų salėje „Crocus City Hall“ surengtą teroristinį išpuolį žuvo 133 žmonės. Dar maždaug pusantro šimto žmonių sužeista.
Šeštadienį V. Putinas pareiškė, kad dėl šio išpuolio buvo suimta 11 žmonių, įskaitant keturis įtariamuosius šaulius, kurie, pasak jo, bandė pabėgti į Ukrainą.
Kyjivas griežtai paneigė bet kokias sąsajas su šia ataka, sakydamas, kad Rusija ieško dingsties suintensyvinti karą.
Nuo penktadienio IS ne kartą teigė esanti atsakinga už išpuolį, nors Rusijos pareigūnai viešai nekomentavo šių pareiškimų.