• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Danijoje apsigyvenusi ir šeimą sukūrusi lietuvė Aistė Pileckytė Hoffbeck įprastai per šventes sugrįždavo į gimtinę, tačiau šįkart nepavyko to padaryti. Balsas.lt pašnekovė papasakojo, kaip gražiausios metų šventės buvo sutiktos šioje šalyje.

REKLAMA
REKLAMA

Danija nuo Lietuvos nėra taip jau ir toli, todėl tradicijos gana panašios. Naujieji metai yra šventė su draugais, dažnai pas kažką namie, nors taip pat gana įprasta švęsti mieste, apsilankyti restorane, dalyvauti koncerte“, - pasakojo A. Hoffbeck.

REKLAMA

Lietuvė atskleidė, kad kainos Naujųjų metų naktį būna tik šiek tiek aukštesnės nei įprastai: „Danai naujuosius mėgsta švęsti persirengdami pagal tam tikrą temą – mafija, cirkas ir panašiai. Kitiems pakanka ir juokingų kepurių. Bet Naujųjų šventimo apranga turi būti bent šiek tiek kitokia – spalvinga, blizganti.“

REKLAMA
REKLAMA

Maistas danams taip pat yra labai svarbus švenčių akcentas. „Danai valgo labai riebią ir sočią Kalėdų vakarienę. Labiausiai žinomi patiekalai yra kiaulienos kepnys su traškia odele, bulvės su karamelės plutele, raudonieji kopūstai virti su dosnia porcija uogienės ir viskas aplieta tirštu sviestiniu padažu“, - pasakojo Danijoje gyvenanti lietuvė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot jos, po sočių Kalėdų atėjus Naujųjų vakarui toli gražu ne visi būna išalkę: „Švenčiant naujuosius įprasta patiekti žuvį – menkę ar lašišą, kaip pagrindinį arba pirmą patiekalą. Maistas būna prašmatnus, daug dėmesio skiriama serviravimui. Vidurnaktį dauguma danų valgo vadinamąjį „kransekage“ – sausą marcipaninį kepinį, kuris laužiamas gabaliukais, užgeriamas šampanu ir pagardinamas linkėjimais ateinantiems metams.“

REKLAMA

Aistė pasakojo, kad danai linksminasi kaip tik kas išmano ir atrodo tinkama. Kiti Naujuosius metus švenčia pagal tam tikrą tradiciją: „Švęsti pradedama 18 val. išklausant karalienės naujametinį sveikinimą per nacionalinę televiziją. Danai savo karalienę labai myli. Jos sveikinimas žiūrimas labai rimtai, susikaupus. Jie vis pasidžiaugia, kad karaliene vis dar neblogai atrodo, nors jau pradėjo aštuntą dešimtį.“

REKLAMA

Įdomu tai, kad vietos ministras pirmininkas sveikinimą sako kitą dieną – sausio pirmąją. Dažniausiai ši kalba sulaukia labai daug kritikos.

„Matyt, visi būna pagiringi ir suirzę. 15 minučių prieš vidurnaktį jau keturiasdešimt metų Danijoje rodomas nuotaikingas britų filmukas – „Devyniasdešimtas gimtadienis“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Paprastai televizorius, pritildžius garsą, būna įjungtas visą vakarą (nuo karalienės kalbos) ir kai kas akies krašteliu užgriebia tą filmuką, o tai reiškia, kad jau laikas ruoštis fejerverkams, „kransekage“, bučiniams ir šokinėjimui nuo kėdžių ir stalų“, - apie tradicijas pasakojo Aistė.

REKLAMA

Danai tiki, kad į Naujus metus reikia „įsokti“, nes jeigu lėtai eisi, gali likti įstrigęs tarp senųjų ir naujųjų metų, juk laikas taip greitai lekia.

„Fejerverkams danai ištikimi net krizės laikais – šiemet pirotechnikos gaminių visoje šalyje nupirkta už 350 mln. kronų (apie 162 mln. litų). Mūsų namusoe turime 180 laipsnių Kopenhagos panoramą. Fejerverkai stabilia srove į dangų lėkė gerą pusvalandį ir buvo puikiai matomi“, - sakė A. Hoffbeck.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų