„Mes susisiekėme su laivu ir su Kinija ir pareiškėme, kad norime, jog laivas atplauktų į Švedijos vandenis“, – spaudos konferencijoje sakė Ulfas Kristerssonas, pabrėždamas, kad tai nėra „kaltinimas“, o tik siekis „išsiaiškinti, kas įvyko“.
Lapkričio 17 ir 18 dienomis Švedijos teritoriniuose vandenyse Baltijos jūroje buvo nutraukti du telekomunikacijų kabeliai. Laivas „Yi Peng 3“ plaukė virš kabelių maždaug tuo metu, kai jie buvo nutraukti, rodo laivų sekimo svetainės, nors nėra jokių duomenų, kad jis būtų susijęs su šiais incidentais.
Švedijos ir Suomijos policija pradėjo tyrimus, o Europos pareigūnai sakė įtariantys „sabotažą“, susijusį su Rusijos invazija į Ukrainą.
Kremlius atmetė šiuos komentarus kaip „absurdiškus“ ir „juokingus“.
Laivas „Yi Peng 3“ nuo antradienio tebėra išmetęs inkarą siaurame Kategato sąsiauryje tarp Švedijos ir Danijos.
Kinijos užsienio reikalų ministerija neigia bet kokią atsakomybę šiuo klausimu.
Danijos karinis jūrų laivynas trečiadienį pranešė, kad stebi laivą, kuris yra tarptautiniuose vandenyse. Šeštadienį prie jo prisijungė Švedijos pakrančių apsaugos tarnyba.
Lapkričio 17 dieną anksti ryte buvo pažeistas „Arelion“ kabelis, einantis iš Švedijos Gotlando salos į Lietuvą.
Kitą dieną į pietus nuo Švedijai priklausančios Elando salos, esančios maždaug už 700 km (435 mylių) nuo Helsinkio, buvo nutrauktas povandeninis kabelis „C-Lion 1“, jungiantis Helsinkį ir Vokietijos Rostoko uostą.
Įtampa Baltijos jūroje išaugo nuo 2022 metų vasarį prasidėjusios Rusijos invazijos į Ukrainą.
2022 metų rugsėjį keli povandeniniai sprogimai suniokojo „Nord Stream“ vamzdynus, kuriais į Europą buvo tiekiamos rusiškos dujos, incidento kaltininkai dar nenustatyti.
2023 metų spalį Kinijos krovininio laivo inkaras apgadino povandeninį dujotiekį tarp Suomijos ir Estijos, jį teko laikinai uždaryti, o jo remontas, pasak „Amerikos balso“, kainavo daugiau kaip 36 mln. eurų.