Ministerijos specialioji patarėja Riikka Pitkanen naujienų agentūrai AFP sakė, kad eksporto licencija susijusi su plienu, kuris bus naudojamas ginkluotei gaminti.
2019 metų spalį Suomija sustabdė naujų karinės įrangos eksporto į Turkiją licencijų išdavimą dėl turkų karinės operacijos Sirijoje.
„Nuo 2019 metų spalio mėnesio Turkijai nebuvo išduota nė viena komercinė eksporto licencija“, – sakė R. Pitkanen.
Karinio eksporto atnaujinimas buvo viena iš Ankaros keliamų sąlygų, kad būtų uždegta žalia šviesa Suomijos ir Švedijos paraiškoms dėl narystės NATO, kurios šiuo metu yra įstrigusios.
Rugsėjo pabaigoje Švedijos pareigūnai panaikino karinės įrangos eksporto į Turkiją draudimą.
Šis pranešimas paskelbtas po to, kai Ankara antradienį atidėjo stojimo į NATO derybas su Švedija ir Suomija, o Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas pasmerkė Stokholmą už tai, kad šis leido rengti protestus, per kuriuos prie Turkijos ambasados Švedijoje buvo sudegintas Koranas.
Suomijos gynybos ministro sprendimą iš karto sukritikavo viena iš premjerės Sannos Marin koalicinės vyriausybės partijų.
„Kairiųjų aljansas nepritaria gynybos priemonių eksportui į šalis, kuriose vyksta karas arba pažeidžiamos žmogaus teisės. Manome, kad Suomija neturėtų išduoti Turkijai apsauginio plieno eksporto licencijos“, – socialiniame tinkle „Twitter“ rašė partijos lyderė Li Andersson.