Rekordai buvo sumušti nuo Rusijos Ramiojo vandenyno pakrantės ir Sibiro dykumų iki europinės Rusijos dalies. Dėl karščio išaugo oro kondicionierių ir ventiliatorių paklausa, o maskviečiai suvalgė rekordinį kiekį ledų ir gėrė šaltus gėrimus. Metro ir traukiniuose keleiviams buvo dalijamas vanduo.
Ragino niekur neiti
Maskvos meras Sergejus Sobjaninas paragino Maskvos metropolinės zonos, kurioje gyvena gerokai daugiau nei 20 mln. gyventojų, gyventojus imtis atsargumo priemonių ir vengti išėjimo į lauką karščiausiu paros metu.
Sinoptikų teigimu, karščio anomalija Rusijos sostinėje tęsis iki savaitgalio, tik tuomet žadamas atšalimas. Liepos 2-ąją taip pat buvo pagerintas dar nuo 1890-ųjų laikęsis karščio rekordas. Maksimali kada nors Maskvos užfiksuota temperatūra yra 2010-ųjų liepos 28-oji, kuomet Rusijos megapolyje buvo 38,2 laipsnio karščio.
Sprogo autobusas
Įtariama, kad rekordinis karštis Maskvoje galėjo tapti ir maršrutinio autobuso dujinės įrangos sprogimo priežastimi.
Autobusui važiuojant sprogo vienas iš ant jo stogo įrengtų dujų balionų. Sprogimo banga nubloškė metalinę talpą į gretimą kiemą.
Ekspertai kol kas nustatinėja galimas įvykio priežastis. Svarstoma, kad tai galėjo būti techninės nepriežiūros pasekmė, tačiau neatmetama ir karščio poveikio galimybė.
Sprogimo metu nukentėjo vairuotojas ir vienas iš keleivių.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!